Жўқорғи Кенгес Раиси томонидан Миллий гвардия ходимларига янги уйларнинг калитлари топширилди
Сўнги йилларда ҳарбий хизматчилар ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш, ҳарбий шаҳарчаларни ободонлаштириш, замонавий инфраструктурани шакллантириш бўйича тизимли ишлар амалга оширилиб келинмоқда.
Бугун Нукус шаҳридаги Қумбуз овул фуқаролар йиғинида Миллий гвардия ходимлари учун махсус қурилган кўп қаватли, янги турар жойларнинг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раиси Аманбай Орынбаев иштирок этиб, иморат эгаларини янги уйга эга бўлганлиги билан самимий табриклади ва Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қорақалпоғистон Республикаси бўйича бошқармасининг 30 нафар ходимларига янги уйларнинг калитларини тантанали равишда топширди.
Ватанимиз тинчлигини асраш, жамиятда тартиб-интизом ҳукм суриши, энг аввало фуқароларимизнинг тинчлигини таъминлаш йўлида ҳарбий хизматчиларнинг ўрни алоҳида эканлигини таъкидлаб ўтиш зарур. Тинчлик посбонларини қўллаб-қувватлаш йўналишида имтиёзли ипотека кредитлари асосида қуриб, фойдаланишга топширилган уй-жойларнинг дастлабки маблағлари давлат томонидан тўлаб берилган бўлиб, бу жараён ҳарбий хизматчиларга яратилган шароитларнинг яна бир амалий исботи ҳисобланади.

Председатель Жокаргы Кенеса вручил ключи от новых квартир сотрудникам Национальной гвардии
В последние годы проводится системная работа по социальной поддержке военнослужащих и членов их семей, благоустройству военных городков, формированию современной инфраструктуры
Сегодня на ССГ «Кумбыз» города Нукус состоялась церемония открытия многоэтажных новых жилых домов, построенных специально для сотрудников Национальной гвардии
В мероприятии принял участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который тепло поздравил владельцев с приобретением нового дома и торжественно вручил ключи от нового жилья 30 сотрудникам Управления Национальной гвардии Республики Узбекистан по Республике Каракалпакстан.
Необходимо подчеркнуть особую роль военнослужащих в сохранении мира нашей родины, в обеспечении порядка в обществе и, прежде всего, мира наших граждан. Первоначальные средства на строительство и ввод в эксплуатацию жилья, построенного на льготных ипотечных кредитах в поддержку миротворцев, были выплачены государством, что является еще одним практическим доказательством условий, созданных для военнослужащих.