Ватан ҳимоячилари куни нишонланди
Республикамизда 14-январ Ватан ҳимоячилари куни ва Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 31-йиллиги кенг нишонланди.
Жорий йилнинг 14-январ куни пойтахтимиздаги “Мотамсаро она” ҳайкалида Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси билан Вазирлар Кенгаши, Шимолий-Ғарбий харбий округи, ҳуқуқ тартибот органлари меҳнат жамоалари, олий таълим муассасалари уруш ва меҳнат фахрийлари номидан гулчамбарлар қўйилди.
Тадбирда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раиси Аманбай Орынбаев иштирок этди.
Барча халқлар учун давлат хавфсизлиги, эл-юрт тинчлиги, халқ фаровонлиги энг катта бойлик ҳисобланади.
Ота-боболаримиздан бизга меърос бўлиб қолган она Ватанимизни кўз қорачиғидек асраш, юртимиз тинчлигини таъминлаш ҳар биримиз учун муқаддас бурч бўлиб ҳисобланади. Шу сабаб мазкур сана Ватанни севиш, халқимизга садоқат, мардлик ва жасорат каби инсоний қадриятларни ўзида мужассам этган байрам сифатида қалбларимизда чуқур ўрин эгаллайди.

Празднование Дня защитников Родины
В нашей республике 14 января состоялось празднование в связи с 31-й годовщиной образования Вооруженных и Днем защитников Родины
14 января на столичном памятнике "Скорбящая мать" были возложены венки от имени Жокаргы Кенеса и Совета Министров Республики Каракалпакстан, Северо-Западного военного округа, правоохранительных органов, профсоюзов, высших учебных заведений, ветеранов войны и труда.
В мероприятии принял участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев.
Для всех народов безопасность государства, мир в стране, благополучие народа - величайшее богатство.
Священный долг каждого из нас – защитить свою Родину, унаследованную от наших предков, и обеспечить мир нашей страны. Именно поэтому эта дата занимает глубокое место в наших сердцах как праздник, олицетворяющий такие общечеловеческие ценности, как любовь к Родине, верность своему народу, храбрость и мужество.