Бирдамлик, инсонийликнинг энг олий даражасини кўрсатаётган барча фидоий инсонларга миннатдорчилик билдирамиз
1741
Бугунгидек синовли кунларда халқимиз бир бўлиб, машаққатни енгиб ўтмоқда. Бунда Жўқорғи Кенгес депутатларининг ҳам фаол иштироки таҳсинго лойиқ.
Масалан, Мўйноқ туманидан Жўқорғи Кенгес депутатлигига сайланган Бибихан Утамбетова Мўйноқ туманидаги нуронийлардан хабар олиб, уларнинг қишдан талофатсиз ўтиши чораларини кўрмоқда.
Шунингдек, депутат Табассумхон Рузметова Тахиатош туманидаги ёрдамга муҳтож оилалардан хабар олди. Уларнинг фарзандларига қишги кийимлар ва биринчи галдаги озиқ-овқат маҳсулотлари топширилди.
O'zLiDeP Қорақалпоғистон Кенгаши аъзолари совуқда ишлаётган фидоийларга иссиқ чой улашди.
Жўқорғи Кенгес депутати Анжела Омирова Тахиатош туманидаги боқувчисини йўқотган оилаларни бориб кўрди. Уларга ёрдам бериш бўйича аниқ вазифалар белгилаб олинди.
Албатта бу ҳаракатлар ортида инсонпарварлик, оғизбирчилик ва энг асосийси, «Инсон қадри учун» деган теран фикр бор.
Вақтинчалик синовли кунларда шароитни тушуниб, бир-биримизга ёрдам бериб, қўлидан келганча ҳаракат қилаётган барча тадбиркорлар билан депутатларга ва фидоий инсонларга Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси ўз миннатдорчилигини билдиради.

Выражаем благодарность всем самоотверженным людям, проявляющим высочайший уровень солидарности и человечности.
1790
В трудные дни, как сегодня, наш народ сплочен и преодолевает трудности. В этом достойно похвалы активное участие депутатов Жокаргы Кенеса.
Например, Бибихан Утамбетова, избранная депутатом Жокаргы Кенес от Муйнакского района, ознакомился с жизнью гражданами старшего поколения Муйнакского района и были приняты меры, чтобы они прошли зиму без трудностей.
Депутат Табассумхон Рузметова получила известие от нуждающихся семей Тахиаташского района. Их детям выдали зимнюю одежду и продукты первой необходимости.
Члены Совета УзЛиДеП Республики Каракалпакстан раздали горячий чай работающим на морозе работникам.
Депутат Жокаргы Кенеса Анжела Омирова посетила семьи, потерявшие кормильца в Тахиаташском районе. Определены конкретные задачи по оказанию им помощи.
Безусловно, за этими действиями стоит гуманизм, солидарность и, самое главное, глубокая мысль «За человеческое достоинство».
Жокаргы Кенес Республики Каракалпакстан выражает благодарность депутатам и преданным своему делу людям, всем предпринимателям, которые понимают условия и делают все возможное, помогая друг другу в трудные времена.