Тахиатош тумани марказидаги мактабга қўшимча бино қуриб берилди
Тахиатош туманидаги 3-сонли умумий ўрта таълим мактаби тумандаги энг кўп ўқувчи билим оладиган таълим муассасаси бўлиб, ҳозирги кунда мактабда 1800 дан зиёд ўқувчи таълим олмоқда. Бироқ, туман марказида аҳоли сонининг ўсиб бориши натижасида мактабда ўқувчилар сони ҳам ортиб, қўшимча ўқув биносига эҳтиёж юзага келган эди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 22 январьдаги «2022-2024 йилларда Ўзбекистон Республикасининг ижтимоий ва ишлаб чиқариш инфраструктурасини ривожлантириш чоралари ҳақида»ги 98-сонли қарорига мувофиқ 3-сонли умумий ўрта таълим мактабида капитал реконструкция ишлари ҳисобидан 4 млрд. 973,7 млн. сўмлик 540 ўринли қўшимча мактаб иморати қуриб битказилди.
Бинонинг очилиш маросимида соҳа раҳбарлари, мактаб жамоаси ва кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этдилар.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгашининг қўмита раиси Ш.Утемисов нутқ сўзлаб, тадбир иштирокчиларини янги иморатнинг қуриб битказилиши билан табриклади.
Шундан сўнг меҳмонлар мактаб биносининг ички имкониятлари билан яқиндан танишдилар.
Мактаб биносига қўшимча сифатида ёзги спорт майдончаси, яъни, сунъий қопламали кичик футбол майдончаси қуриб берилди.

В Тахиаташском районе построено дополнительное здание школы
Общеобразовательная средняя школа №3 Тахиаташского района является образовательным учреждением с самым большим количеством учащихся в районе, в настоящее время в школе обучается более 1800 учащихся. Однако в результате роста населения в центре района увеличилось и количество учащихся в школе, и возникла потребность в дополнительном учебном корпусе.
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан, от 22.01.2022 г. № ПП-98 «О мерах по развитию социальной и производственной инфраструктуры Республики Узбекистан в 2022-2024 годах» в общеобразовательной средней школе №3 за было завершено строительство дополнительного здания школы на 540 мест на 4 млрд. 973,7 млн сум.
В церемонии открытия здания приняли участие руководители области, школьного сообщества и представители широкой общественности.
На нем Председатель Комитета Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Ш.Отемисов выступил с речью и поздравил участников мероприятия с завершением строительства нового здания.
После этого гости более подробно ознакомились с внутренними помещениями здания школы.
В дополнение к школьному зданию была построена летняя спортивная площадка небольшое футбольное поле с искусственным покрытием.