«Орол балиқларидан 99 турдаги таомлар» халқаро гастрономик фестивали ўтказилди
Қорақалпоғистон Республикасида ўтказилаётган «Орол туризми» халқаро ҳафталиги доирасида бугун Нукус шаҳрида «Орол балиқларидан 99 турдаги таомлар» халқаро гастрономик фестивали бўлиб ўтди. Фестивалда ҳудудларнинг гастрономик туризм салоҳияти кенг тарғиб қилиниши белгиланган бўлиб, унда кўп миллатли юртимизда яшовчи барча халқ ва миллат вакиллари учун севимли бўлган таомлар моҳир ошпаз ва ҳаваскорлар томонидан тайёрланди.
Тадбирда маҳаллий ва хорижий сайёҳлар, талаба-ёшлар, кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Фестиваль якунида балиқлардан тайёрланган, Оролбўйида яшовчи аҳоли вакилларига хос таомларни тайёрлашда ўзаро беллашган ошпазлар орасидан аниқланган ғолиб ва совриндорлар қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.

Состоялся международный гастрономический фестиваль «99 видов блюд из Аральской рыбы»
В рамках Международной недели туризма Арала, проходящей в Республике Каракалпакстан, в городе Нукусе состоялся международный гастрономический фестиваль «99 видов блюд из рыбы Аральской рыбы».Цель фестиваля — широкая популяризация гастрономического туристического потенциала региона. В ходе мероприятия мастера-повара и кулинары-любители приготовили любимые блюда народов и национальностей, проживающих в нашей многонациональной стране.
В фестивале приняли участие местные и иностранные туристы, студенты, а также представители широкой общественности. По итогам мероприятия победители и призёры, определённые среди поваров, соревновавшихся в приготовлении традиционных рыбных блюд Приаралья, были награждены ценными подарками.