Qoraqalpog'iston Respublikasi terma jamoasi WORKOUT bo‘yicha «Universiada-2025» sport musobaqalarining g'olibi bo‘ldi
1010
Joriy yilning 22-23 aprel kunlari Surxondaryo viloyatining Termiz shahrida sportning WORKOUT turi bo‘yicha «Universiada-2025» sport musobaqalarining respublika final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi terma jamoasi tarkibida Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti, O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti Nukus filiali va Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetining sportchi talaba yoshlari ishtirok etib, Toshkent shahri va viloyatlardagi oliy ta'lim muassasalari talabalaridan tuzilgan terma jamoalar bilan kuch sinashdi.
Talaba yigitlar o‘rtasida bo‘lib o‘tgan musobaqada Qoraqalpog'iston Respublikasi terma jamoasi 1-o‘rinni egalladi va «Universiada-2025» sport musobaqalarining g'olibi bo‘ldi. Talaba qizlarimizdan tuzilgan terma jamoamiz a'zolari sport musobaqalarida faxrli 2-o‘rinni egallab, kumush medallarni qo‘lga kiritdi.

Сборная Республики Каракалпакстан стала победителем спортивных соревнований "Универсиада-2025" по WORKOUT
1021
22–23 апреля текущего года в городе Термез Сурхандарьинской области состоялся республиканский финальный этап спортивных соревнований "Универсиада-2025" по WORKOUT.
В составе сборной Республики Каракалпакстан приняли участие студенты-спортсмены Нукусского государственного педагогического института имени Ажинияза, Нукусского филиала Узбекского государственного университета физической культуры и спорта и Каракалпакского государственного университета имени Бердаха.
Сборная Республики Каракалпакстан заняла первое место в общекомандном зачёте среди студентов и стала победителем соревнований "Универсиада-2025". Особую гордость вызывает то, что наши студентки, вошедшие в состав сборной, заняли почётное второе место в индивидуальных соревнованиях и были награждены серебряными медалями.