«Келажак лидерлари» форуми бўлиб ўтди
Бугун «Ўзбекистон Ёшлар форуми – 2021» ҳафталиги доирасида «Келажак лидерлари» форуми ўтказилди. Тадбирда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Мурат Камалов сўзга чиқиб, мамлакатимиздаги иқтидорли ёшларни давлат фуқаролик хизматига қизиқтириш, уларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга қаратилган тадбирларни амалга ошириш, кадрлар селекцияси орқали ҳудудларда юқори даражадаги мутахассис давлат фуқаролик ходимларнинг тоифасини ва янги авлодлар орасидан истиқболли кадрларнинг захирасини шакллантиришда «Келажак лидерлари» клубининг ўрни алохида эканлигини такидлаб ўтди. Келажакда клуб аъзоларининг ҳамда ёшларнинг ўз билими ва салоҳияти билан юртимизнинг ривожланишига муносиб ҳисса қўшишларига ишонч билдирди.
Ўндан сўнг ўзларининг ташаббус ва ғоялари билан лойиҳалар ишлаб чиқиб, бир қатор танловларда ғолиб бўлган, шу жумладан, турли соҳаларда юқори натижаларга эришаётган ихтидорли ёшлар сертификат ва қиммат баҳо совринлар билан мукофотланди.
Тадбир давомида ёшлар ўзларининг тайёрлаб келган бизнес ташаббуслари, стартаплари, меҳнат бозорида талаб юқори бўлган мутахассисликлар ва бизнес юритиш кўникмалари бўйича лойиҳаларини таништирди.

Состоялся форум "Келажак лидерлари"
Сегодня в рамках Недели "Форум молодежи Узбекистана-2021" состоялся форум "Келажак лидерлари". На мероприятии выступил Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Мурат Камалов, подчеркнув особую роль клуба "Келажак лидерлари" в формировании в регионах высококвалифицированной категории специалистов-государственных гражданских служащих и резерва перспективных кадров из числа новых поколений посредством реализации мероприятий, направленных на повышение интереса талантливой молодежи к государственной гражданской службе, воспитание их в духе патриотизма. Он выразил уверенность в том, что в будущем члены клуба и молодежь своими знаниями и потенциалом внесут достойный вклад в развитие нашей страны.
После этого талантливые молодые люди, разработавшие проекты со своими инициативами и идеями, победившие в ряде конкурсов, в том числе добившиеся высоких результатов в различных сферах, были награждены сертификатами и ценными призами.
В ходе мероприятия молодёжь ознакомила с подготовленными ими бизнес-инициативами, стартапами, проектами по востребованным на рынке труда специальностям и навыками ведения бизнеса.