Республика ишчи гуруҳи томонидан Нукус шаҳрида сайёр қабул ўтказилди
Бугунги кунда мамлакатимизда инсон манфаатлари олий қадрият даражасига кўтарилган бўлиб, бунда барча чора-тадбирлар «Инсон қадри учун», эзгу амаллар эса «Инсон манфаатлари ҳамма нарсадан устун» деган тамойил асосида ҳаётда ўз аксини топмоқда. Бунда фуқароларнинг муаммоларини ўрганиш ва бартараф этиш, қонуний манфаатларини таъминлаш йўлида барча чоралар кўрилмоқда.
Шуни алоҳида таъкидлаш керакки, жорий йилнинг 6-10 май кунлари республика Ишчи гуруҳи томонидан фуқароларнинг мурожаатлари ва аҳолини қийнаб келаётган муаммоларига ечим топиш бўйича жойларда сайёр қабуллар ўтказилиши белгиланган эди. Шу асосда Нукус шаҳридаги «Моно марказ» биносида Хўжайли, Нукус, Тахиатош туманлари ҳамда Нукус шаҳри фуқароларининг мурожаатлари кўриб чиқилди.
Ўтказилган қабулда ҳам айнан шу йўналишда фуқароларнинг хоҳиш-истаклари, уларни қийнаётган муаммолари тингланди.
Унда ўз муаммолари билан 450 га яқин фуқаро келган бўлиб, 476 масала бўйича мурожаат этди. Шундан, 146 та мурожаат, яъни, умумий 31 фоизи жойида ҳал қилиб берилди.
Суд-ҳуқуқ, солиқ, автомобиль йўллари, бандлик каби 123 та масалага асосли тушунтиришлар берилган бўлса, муддат талаб этиладиган 207 та мурожаат назоратга олинди ва қисқа муддатда ўринли ечим топиш бўйича мутасаддиларга топшириқлар берилди.

Республиканская рабочая группа провела выездной приём в городе Нукусе
В настоящее время в нашей стране интересы человека возведены в ранг высшей ценности. Все мероприятия проводятся на основе принципа «Во имя чести и достоинства человека», а добрые дела — на основе принципа «Интересы человека превыше всего».
Принимаются все необходимые меры для изучения и решения проблем граждан, а также обеспечения их законных прав и интересов.
Следует отметить, что с 6 по 10 мая текущего года Республиканской рабочей группой были запланированы выездные приёмы на местах с целью решения обращений граждан и волнующих население проблем.
В здании «Моноцентр» в городе Нукусе были рассмотрены обращения граждан из Ходжейлийского, Нукусского, Тахиаташского районов, а также из самого города Нукуса.
В ходе приёма также были заслушаны пожелания и просьбы граждан, касающиеся рассматриваемых вопросов, а также другие волнующие их проблемы.
Около 450 человек обратились со своими вопросами — всего было рассмотрено 476 обращений. Из них 146, или в общей сложности 31 процент, были решены на месте.
По 123 вопросам, касающимся судебно-правовой сферы, налогообложения, автомобильных дорог и занятости, были даны исчерпывающие разъяснения. 207 обращений, требующих дополнительного времени на рассмотрение, взяты на контроль, и ответственным лицам даны поручения по их решению в кратчайшие сроки.