Чимбой туманида янги боғча фойдаланишга топширилди
Чимбой тумани "Оржап" маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудидаги 150 ўринли 17-сонли мактабгача таълим муассасаси фойдаланишга топширилди.
Объект Президентимизнинг Қорақалпоғистонга ташрифи давомида берилган топшириқ асосида 6,2 миллиард сўм маблағ эвазига барпо этилган.
Очилиш маросимида Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси қўмита раиси М.Атамуратов иштирок этиб, ўсиб келаётган авлодга ғамхўрлик қилиш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бири экани, мактабгача таълим учун бундай замонавий шароитларни яратиш ҳудудни барқарор ривожлантириш йўлидаги муҳим қадам эканини таъкидлади.
Бундан сўнг меҳмонлар ташкилотнинг инфратузилмаси, болаларнинг ҳар томонлама ривожланиши учун яратилган шароитлар билан танишди.

В Чимбайском районе сдан в эксплуатацию новый детский сад
Дошкольное образовательное учреждение №17, рассчитанное на 150 мест в махалле "Оржап" Чимбайского района было сдано в эксплуатацию. Объект был построен на основе поручения Президента, данного во время его визита в Каракалпакстан, за счёт средств в размере 6,2 миллиарда сумов.
В церемонии открытия принял участие председатель комитета Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан М. Атамуратов, который отметил, что забота о подрастающем поколении является одним из приоритетных направлений государственной политики, а создание таких современных условий для дошкольного образования — важный шаг на пути устойчивого развития региона.
После этого гости ознакомились с инфраструктурой организации и условиями, созданными для всестороннего развития детей.