"Ёш қутқарувчи" ҳарбий-спорт мусобақасининг республика босқичида икки жамоамиз ғолиблар сафидан жой олди
Бухоро вилоятида умумтаълим мактаблари ва касб-ҳунар таълими муассасалари ўртасида анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган “Ёш қутқарувчи” кўнгиллилар ҳарбий-спорт мусобақаларининг республика босқичи ўтказилди.
Таълим муассасалари ўқувчилари ўртасида ўтказилаётган “Ёш қутқарувчи” мусобақасининг жорий йилги республика босқичида барча ҳудудлардан умумтаълим мактаблари ва касбий таълим муассасаларининг 300 нафарга яқин ўқувчи-ёшлари иштирок этди.
Унда касбий таълим муассасалари ўртасида Қорақалпоғистон Республикасидан иштирок этган Нукус шаҳри 1-сонли политехникумининг «Жайҳун» жамоаси барча йўналишлар бўйича тенгсиз деб топилди ва фахрли биринчи ўринни эгаллади.
Шунингдек, умумтаълим мактаблари ўртасида ўтказилган баҳсларда Беруний тумани 54-сонли умумтаълим мактабининг «мададкор» жамоаси фахрли 2-ўринни эгаллаб, кучли учликдан жой олди.

Две наши команды стали победителями республиканского этапа военно-спортивных соревнований "Юный спасатель."
В Бухарской области состоялся республиканский этап традиционных военно-спортивных соревнований "Юный спасатель" среди общеобразовательных школ и профессионально-технических учебных заведений.
В республиканском этапе конкурса "Юный спасатель," проводимого среди учащихся образовательных учреждений, в этом году приняли участие около 300 учащихся общеобразовательных школ и профессиональных учебных заведений из всех регионов.
Среди профессиональных учебных заведений команда "Джайхун" из Нукусского политехнического колледжа No 1, представляющая Республику Каракалпакстан, была признана непревзойденной по всем направлениям и заняла почетное первое место.
Кроме того, в соревнованиях, проведенных между общеобразовательными школами, команда "Мададкор" общеобразовательной школы No 54 Берунийского района заняла почетное 2-е место и вошла в тройку лидеров.