Республикамиз бўйлаб ёшлар билан учрашувлар ўтказилмоқда
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев ёшлар билан учрашиб, уларнинг хоҳиш-истаклари, ташаббус ва муаммоларини тингламоқда. Навбатдаги учрашувлар Тахтакўпир, Қораўзак, Чимбой, Кегейли, Бўзатов, Тахиатош ва Нукус тумани ёшлари билан ўтказилди.
Учрашувлар аввалида бўш иш ўринлари ярмаркалари бўлиб ўтди. Бундан сўнг IT соҳаси, Ташқи беғараз кўмак маблағларини (грантларни) жалб қилиш ва донорлар билан ишлаш бўлими, тижорат банклари раҳбарлари томонидан семинарлар ташкил этилиб, ёшлар тадбиркорлигини йўлга қўйиш, уларнинг ўз ташаббусларини амалга ошириши борасида маълумотлар берилди.
Учрашувларда Жўқорғи Кенгес Раиси ҳурматли Президентимизнинг алоҳида эътибори билан ёшларга яратилган имкониятлар ҳақида кенг турда таъкидлаб ўтди. Шу билан бирга, бундай имкониятлардан ўринли фойдаланиб, юқори натижаларга эришаётган ёшлар сони ортиб бораётгани алоҳида мамнуният билан қайд этилди.
Ўз навбатида, ёшлар давлатимиз раҳбарининг бундай юксак ишончи ва ёшларга кўрсатаётган оталарча ғамхўрлиги учун чуқур миннатдорлик билдирди.
Ўтказилган учрашувлар давомида ёшлар билан яқиндан мулоқот қилиниб, уларнинг хоҳиш-истаклари, шунингдек, таклифлари тингланди. Унда бир қатор муҳим ташаббуслар ва масалалар кўтарилди. Ўз навбатида ҳар бир ташаббус ва таклиф Жўқорғи Кенгес Раиси томонидан белгилаб олинди ва тез орада ҳаётга татбиқ этиш бўйича масъулларга аниқ топшириқ берилди.

По всей республике проводятся встречи с молодежью
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев продолжает встречи с молодежью, выслушивает их просьбы, инициативы и волнующие вопросы. Очередные такие встречи прошли в Тахтакупырском, Караузякском, Чимбайском, Кегейлийском, Бозатауском, Тахиаташском и Нукусском районах.
Накануне встреч были организованы ярмарки вакансий. Затем специалисты IT-сферы, представители отдела по привлечению внешней безвозмездной помощи (грантов) и работе с донорами, а также коммерческих банков провели семинары. На них молодежи представили информацию о возможностях развития предпринимательства и реализации собственных идей.
В ходе встреч Председатель Жокаргы Кенеса подробно рассказал о мерах и возможностях, созданных для молодежи благодаря особому вниманию уважаемого Президента. С удовлетворением было отмечено, что число молодых людей, эффективно использующих эти возможности и добивающихся высоких результатов, постоянно растет.
Молодые участники встреч выразили искреннюю благодарность главе государства за оказанное доверие и отеческую заботу.
Во время открытого диалога молодые люди озвучили ряд актуальных вопросов и предложений. Каждая инициатива была внимательно рассмотрена, по ним Председатель дал конкретные поручения ответственным лицам для оперативной реализации.
По итогам встреч группа молодых людей была награждена постановлением Президиума Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан за активную позицию и особые успехи, став примером для своих сверстников.