Тўрткўлда замонавий амфитеатр қурилишига тамал тоши қўйилди
Ҳурматли Президентимизнинг «2025-2027 йилларда Ўзбекистон Республикасининг ижтимоий ва ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 454-сонли қарорига асосан махсус дастур қабул қилиниб, шу асосда республикамизда кенг кўламли қурилиш-таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда.
Қарор доирасида бугун тўрткўлликлар учун муҳим ва тарихий воқеалардан бири юз берди десак адашмаган бўламиз. Бугун «Шодлик» маҳалла фуқаролар йиғинида 2000 ўринли замонавий Амфитеатр биноси қурилиши ишларининг тамал тоши қўйилди.
Тантанали тадбирда туман ҳокими И.Худайбергенов, нуронийлар, кенг жамоатчилик вакиллари ва лойиҳани амалга ошираётган корхона раҳбарлари иштирок этди. Тадбирда сўзга чиққанлар лойиҳанинг туман аҳолиси ҳаётидаги аҳамияти ҳақида кенг турда таъкидлаб ўтди.
Таъкидлаш жоизки, махсус дастур доирасида 13 млрд. сўм маблағ ажратилган бўлиб, қурилиш ишлари олиб борилиши белгиланган.

Foundation Stone Laid for Modern Amphitheater in Turtkul
Based on the respected President’s Resolution No. 454 “On measures to develop the social and industrial infrastructure of the Republic of Uzbekistan in 2025 - 2027,” a special program was adopted, under which large-scale construction and renovation works are currently being carried out across our republic.
Within the framework of the Resolution, today marked one of the most important and historic events for the residents of Turtkul. In the “Shadlik” mahalla, a groundbreaking ceremony was held for the construction of a modern amphitheater with a capacity of 2,000 seats.
The ceremonial event was attended by District khokim I.Khudaybergenov, respected elders, representatives of the wider public, and heads of the enterprise implementing the project. Speakers at the event highlighted the significant impact this project will have on the lives of the district’s residents.
It is worth noting that under the special program, a total of 13 billion soums has been allocated, and construction work is scheduled to be carried out accordingly.