Юртимизда футзал спортини ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев Ўзбекистон футзал федерациясининг президенти Бекзот Маматқулов билан учрашди.
Унда дастлаб, ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида барча соҳалар қатори, спортни ривожлантириш ва оммалаштиришга кенг имкониятлар яратилаётгани, айниқса, ёшларимиз орасидан юртимиз байроғини дунёга янада танитадиган спортчиларни етиштириб чиқаришга катта эътибор қаратилаётгани таъкидланди. Шунингдек, бундай эътибор натижасида жамоавий спорт турлари бўйича юқори натижаларга эришилиб, шу қаторда ёшлар ўртасида миллионлар ўйини ҳисобланган футбол ва футзал ўйинларига қизиқувчи ёшлар сони ортиб бораётгани алоҳида тилга олинди.
Бундан сўнг футболни ривожлантириш билан бирга футзал спортини ҳам кенг оммалаштириш, ёшларни ушбу спорт турига янада кенг жалб қилиш, шунингдек, Ўзбекистон футзал федерациясининг Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий бўлимини ташкил этиш каби долзарб масалалар муҳокама қилинди.
Учрашув давомида Президентимиз томонидан яратиб берилган имкониятлардан фойдаланиб, футзални янада оммалаштириш бўйича чора-тадбирларни кучайтириш ва бошқа муҳим йўналишлар бўйича келишиб олинди.

Issues of Futsal Development in the Country Were Discussed
Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, met with the President of the Uzbekistan Futsal Federation, Bekzod Mamatkulov.
During the meeting, it was emphasized that, under the leadership of the esteemed President of Uzbekistan, significant opportunities are being created to develop all sectors - including sports - and to foster a spirit of victory. Special attention is being given to nurturing young athletes who will raise the country's flag on the international stage.
It was also noted that, as a result of this strong support, high achievements are being made in team sports. In particular, the number of young people interested in football and futsal - often referred to as "the games of millions" - is steadily growing.
The discussion then focused on further promoting futsal alongside football, increasing youth engagement in this sport, and organizing a regional branch of the Uzbekistan Futsal Federation in the Republic of Karakalpakstan.
During the meeting, the sides agreed to strengthen efforts to further promote futsal by making full use of the opportunities provided by the President, as well as to cooperate on other important initiatives.