Шуманай туманидаги кўп тармоқли поликлиниканинг алоҳида биноси фойдаланишга топширилди
Шуманай тумани тиббиёт бирлашмасига қарашли Кўп тармоқли поликлиниканинг алоҳида биноси йўқлиги сабабли, тиббиёт бирлашмасининг бир қисмида маҳаллий аҳолига хизмат қилиб келган эди.
Ҳурматли Президентимизнинг 404-сонли қарори билан туман поликлиникасининг янги биносини қуриш "Ижтимоий ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш" дастурига киритилиб, 9,4 млрд. сўм маблағ асосида янги бино қурилди ва фойдаланишга топширилди.
400 қатновга мўлжалланган янги Кўп тармоқли марказий поликлиника замонавий тиббий асбоб-ускуналар билан жиҳозланган бўлиб, тиббий ёрдам кўрсатиш учун барча зарур шароитлар яратилган. Бу эса ўз навбатида Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 34 йиллик байрами арафасида халқимиз ва тиббиёт ходимлари учун катта совға бўлди.

В Шуманайском районе сдано в эксплуатацию отдельное здание многопрофильной поликлиники.
В связи с отсутствием отдельного здания многопрофильной поликлиники при Шуманайском районном медицинском объединении, часть медицинского объединения обслуживала местных жителей.
Постановлением Президента № 404 строительство нового здания районной поликлиники было включено в программу "Развитие инфраструктуры социального производства." Новое здание было построено и сдано в эксплуатацию на общую сумму 9,4 млрд. сумов.
Новая многопрофильная центральная поликлиника, рассчитанная на 400 посещений, оснащена современным медицинским оборудованием и всеми необходимыми условиями для оказания медицинской помощи. Это, в свою очередь, стало большим подарком для нашего народа и медицинских работников накануне 34-й годовщины Независимости Республики Узбекистан.