Амударёда “Уч авлод учрашуви” ўтказилди
Бугун Амударё туманида “Уч авлод учрашуви” бўлиб ўтди. Унда республика ва туман миқёсидаги раҳбарлар, фидойи меҳнат фахрийлари, туманнинг ривожига улкан ҳисса қўшган тажрибали инсонлар, шунингдек, янги авлод вакиллари бўлган ёшлар иштирок этди.
Меҳмонлар тантанали равишда кутиб олинди. Тадбир доирасида ҳунармандларимизнинг бетакрор қўл меҳнати маҳсулотлари, тадбиркорларнинг ишлаб чиқарган турфа хил маҳсулотлари кўргазмаси ташкил этилди.
Тадбирни очиб берган Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раисининг ўринбосари Р.Нуразизов ўз нутқида уч авлод учрашувининг ижтимоий-маънавий ҳаётимиздаги ўрни, ёшларни тарбиялашдаги аҳамиятига алоҳида тўхталди.
Тадбир республика ва туман миқёсидаги маданият ва санъат вакилларининг бир-биридан ажойиб куй-қўшиқлари ҳамда ранг-баранг рақслари билан давом этди.

В Амударье состоялась "Встреча трёх поколений"
Сегодня в Амударьинском районе прошла «Встреча трёх поколений». В мероприятии приняли участие руководители республиканского и районного уровня, заслуженные ветераны труда, люди, внесшие большой вклад в развитие района, а также представители молодого поколения.
Гостей встретили торжественно. В рамках мероприятия была организована выставка уникальных изделий народных умельцев и разнообразной продукции, производимой предпринимателями.
Открывая мероприятие, заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р. Нуразизов в своём выступлении особо отметил значение встречи трёх поколений в общественной и духовной жизни, её важность в воспитании молодёжи.
Праздник продолжился яркими выступлениями представителей культуры и искусства республиканского и районного уровня: прозвучали красивые песни и исполнились красочные танцы.