Қорақалпоғистон пахта топшириш режасини бажарди
Қорақалпоғистон Республикаси пахтакорлари 2025 йил ҳосили учун давлатга пахта топшириш бўйича белгиланган режани тўлиқ бажариб, юқори натижага эришди.
2025 йилги пахта топшириш мавсумида республика бўйича 315 минг 200 тонна пахта топшириш режалаштирилган эди. Жонбозлик кўрсатиб меҳнат қилган пахтакорлар бу кўрсаткични 315 минг 345 тонна қилиб топшириш орқали 100 фоизга бажарди.
Бу ютуқ Қорақалпоғистон Республикаси фермерлари, деҳқонлари, кластер корхоналари жамоалари, сувчилар, механизаторлар ҳамда барча қишлоқ ва сув хўжалиги соҳаси ходимларининг меҳнатлари самарасидир.
Ҳар қандай об-ҳавода ҳам туну кун меҳнат қилиб, пахта далаларида жонбозлик кўрсатган барча пахтакорлар ва соҳа ходимлари ўзларининг машаққатли меҳнатлари билан ушбу улкан натижага ҳисса қўшдилар.
Албатта, тўпланган хирмон юртимиз иқтисодиётини мустаҳкамлашга, саноатни янада ривожлантиришга ва янги қувватларни ишга туширишга хизмат қилади.

Каракалпакстан выполнил план по сдаче хлопка
Хлопкоробы Республики Каракалпакстан полностью выполнили установленный план по сдаче хлопка государству за урожай 2025 года и добились высоких результатов.
В ходе хлопкоприёмной кампании 2025 года по республике планировалось сдать 315 200 тонн хлопка. Благодаря самоотверженному труду тружеников полей, этот показатель был перевыполнен — сдано 315 345 тонн, что составляет 100% выполнения плана.
Этот успех — результат напряжённого труда фермеров, дехкан, коллективов кластерных предприятий, работников водного хозяйства, механизаторов, а также всех специалистов сельского и водного хозяйства Каракалпакстана.
Несмотря на погодные условия, хлопкоробы и работники отрасли днём и ночью трудились в полях, внесли свой значительный вклад в достижение этого большого результата своим упорным трудом.
Безусловно, собранный урожай послужит укреплению экономики страны, дальнейшему развитию промышленности и вводу новых производственных мощностей.