Бугун ҳурматли Президентимиз Шавкат Мирзиёев Тошкент давлат тиббиёт университетига ташриф буюриб, мамлакатимиз тиббиёт ва фармацевтика ходимлари билан учрашув ўтказди.
Ўтказилган учрашувда Нукус шаҳридан Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев, Вазирлар Кенгашининг Раиси Ф.Эрманов, бир гуруҳ соҳа вакиллари видеоалоқа орқали иштирок этди.
Учрашув аввалида, ҳурматли Президентимизнинг "Тиббиёт ходимлари куни муносабати билан соҳа ходимларининг бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида"ги фармони билан тақдирланган ва учрашувга Қорақалпоғистондан иштирок этаётган бир қатор соҳа вакилларига Жўқорғи Кенгес Раиси давлат мукофотларини топширди.
Шундан сўнг давлатимиз раҳбари билан учрашув ўтказилиб, унда тизимдаги ислоҳотлар натижадорлиги ва келгуси йилда амалга ошириладиган устувор вазифалар муҳокама қилинди.

Вручены государственные награды
Сегодня Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев посетил Ташкентский государственный медицинский университет и провёл встречу с работниками системы здравоохранения и фармацевтики страны.
В мероприятии посредством видеосвязи приняли участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, Председатель Совета Министров Ф. Эрманов, а также группа представителей медицинской сферы из города Нукус.
В начале встречи Председатель Жокаргы Кенеса вручил государственные награды ряду представителей медицинской отрасли из Каракалпакстана, которые были награждены согласно указу уважаемого Президента “О награждении группы работников сферы здравоохранения в связи с Днём медицинских работников”.
После этого состоялась встреча с Президентом, на которой были обсуждены результаты проводимых реформ в системе здравоохранения и приоритетные задачи, запланированные к реализации в следующем году.