"Ўзбекистон Республикасининг Давлат байроғи тўғрисида"ги Қонуни қабул қилинган кун муносабати билан байрам тадбири ўтказилди
Бугун Нукус шаҳри марказида ўрнатилган Ўзбекистон ва Қорақалпоғистон Республикаларининг давлат байроқлари ёнида "Ўзбекистон Республикасининг Давлат байроғи тўғрисида"ги Қонуни қабул қилинган кун муносабати билан байрам тадбири бўлиб ўтди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев сўзга чиқиб, халқимизни байрам муносабати билан Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси ва Вазирлар Кенгаши номидан табриклади.
Таъкидланганидек, мамлакатимиз байроғи эзгулик, донишмандлик, поклик, садоқат, гўзаллик, тинчлик, янгиланиш каби ҳис-туйғуларни ўзида мужассам этгани билан аҳамиятлидир. Шундай экан, юртимиз байроғини кўз қорачиғидек асраб-авайлаш, уни улуғлаш ва баландларга кўтариш - ҳар биримиз учун она Ватан олдидаги фарзандлик бурчимиздир.
Сўнгги йилларда мамлакатимиз байроғи остида халқимиз ҳаётида, инсонларнинг маънавий оламида улкан ўзгаришлар ва янгиланишлар юз бермоқда. Бунда ҳурматли Президентимиз ғоялари, бошлаб берган эзгу ишлари, белгилаб берган устувор вазифалари ҳаётимизда алоҳида ўрин тутади. Бугунги кунда фаровон ҳаётимизни таъминлаш йўлида юртимизнинг барча ҳудудлари қатори Қорақалпоғистон учун ҳам чинакам тараққиётлар, янгиланишлар даври сифатида катта эътибор қаратилаётгани бунинг яққол мисолидир.

Проведено торжественное мероприятие в честь принятия Закона «О Государственном флаге Республики Узбекистан»
Сегодня возле установленных в центре города Нукус государственных флагов Республики Узбекистан и Республики Каракалпакстан состоялось праздничное мероприятие, посвящённое дате принятия Закона «О Государственном флаге Республики Узбекистан».
На мероприятии Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев выступил с речью и от имени Жокаргы Кенеса и Совета Министров Республики Каракалпакстан поздравил народ с праздником.
Отмечено, что государственный флаг нашей страны является символом таких благородных чувств, как доброта, мудрость, чистота, верность, красота, мир и обновление. Поэтому беречь, уважать и с гордостью поднимать флаг нашей Родины — священный долг каждого гражданина перед своей страной.
В последние годы под государственным флагом Узбекистана происходят масштабные изменения и обновления в жизни нашего народа и духовном мире людей. Это заслуга идей нашего уважаемого Президента, его благородных инициатив и определённых им приоритетных задач. В наши дни вместе с другими регионами страны Каракалпакстан также переживает период настоящего развития и обновления — это яркое подтверждение внимания, уделяемого нашему региону на пути к благополучной жизни.
В ходе торжественного мероприятия были особо отмечены эти благородные достижения.
Праздник завершился концертной программой с участием деятелей искусства, что придало мероприятию особую атмосферу торжественности и радости.