Маҳалла ва овулдаги кайвони оналар ва фаол аёллар билан учрашув бўлиб ўтди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Оринбаев маҳалла ва овуллардаги фаол аёллар билан учрашди.
Унда дастлаб, ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида фақат Қорақалпоғистон учун 2017 йилдан буён 78 фармон ва қарор қабул қилиниб, ҳозирги вақтда 38 ҳужжатнинг ижроси давом этаётгани, шунингдек, ушбу ҳужжатлар орқали берилган имтиёзлар ҳақида кенг турда таъкидлаб ўтилди. Учрашувда шунингдек, ўтган қисқа вақт ичида Қорақалпоғистон тарихи саҳифаларида ўзига хос жой олган муҳим янгиликлар, бугунги кунда амалга оширилаётган кенг кўламли эзгу ишлар, олдиндаги вазифалар ҳақида сўз юритилди.
Шуни ҳам алоҳида айтиш керакки, яқин қисқа вақт ичида Қорақалпоғистонда чин маънода тарихий воқеалар юз берди. Фақат Қорақалпоғистон аҳолиси ва тадбиркорлари, жамиятнинг барча қатламлари учун илгари бўлмаган имтиёзлар ҳамда кенг имкониятлар яратилди.
Шу асосда Янги Ўзбекистон билан бирга Янги Қорақалпоғистонни барпо этиш бўйича улкан бунёдкорлик ишлари давом эттирилмоқда.
Бугунги учрашувда ана шундай эзгу чора-тадбирлар хусусида сўз юритилди.
Учрашув давомида бир гуруҳ фаол аёллар Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Президиуми қарори асосида Жўқорғи Кенгеснинг «Фахрий ёрлиғи» билан тақдирланди.

Состоялась встреча с активными женщинами махаллей и сёл
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провёл встречу с активными женщинами махаллей и сёл.
В ходе встречи было отмечено, что под руководством уважаемого Президента с 2017 года исключительно для Каракалпакстана принято 78 указов и постановлений, при этом в настоящее время продолжается реализация 38 документов. Подчёркивалось, что данные нормативные акты предусматривают значительные льготы и создают широкие возможности для социально-экономического развития региона.
Участники встречи обсудили важные события, которые за сравнительно короткий период заняли особое место в истории Каракалпакстана, масштабную созидательную работу, проводимую в настоящее время, а также приоритетные задачи на будущее.
Отмечалось, что за последние годы в республике произошли значимые изменения. Для населения, предпринимателей и различных слоёв общества созданы беспрецедентные льготы и новые возможности.
На этой основе, в рамках общенациональных реформ по строительству Нового Узбекистана, продолжается масштабная работа по развитию Нового Каракалпакстана.
В завершение встречи, на основании решения Президиума Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан, группа активных женщин была награждена Почётными грамотами Жокаргы Кенеса.