Маҳаллалардаги фаол ёшлар билан учрашув ўтказилди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Оринбаев шаҳар ва туманлар маҳаллаларидаги кўча сардорлари бўлган фаол ёшлар билан учрашди.
Унда дастлаб, Жўқорғи Кенгес Раиси сўнгги йилларда ҳурматли Президентимизнинг Қорақалпоғистонга бўлган алоҳида меҳри ва эътибори билан алоҳида қабул қилинган қарор, фармонлар, шунингдек, шу асосда амалга оширилаётган эзгу ишлар, ҳаётимизда кенг татбиқ этилаётган ислоҳотлар ҳақида кенг турда таъкидлаб ўтди.
Шунингдек, ўтказилган учрашувда амалий чора-тадбирлар аниқ тасдиғи билан кўрсатилиб, бугунги кунда давом эттирилаётган ишлар, шунингдек, олдиндаги режалар ҳақида сўз юритилди.
Алоҳида фахр билан айтиш керак, ҳурматли Президентимизнинг фақат Қорақалпоғистон учун 2017 йилдан бери 78 фармон ва қарорлари қабул қилинган бўлиб, шундан, ҳозирги вақтда 38 ҳужжатнинг ижроси давом этмоқда. Энг асосийси, ушбу тарихий ҳужжатлар асосида халқимиз ҳаётида илгари бўлмаган ўзгариш ва янгиланишлар юз бермоқда. Ҳаётий ислоҳотларнинг амалий натижалари ҳар бир хонадонга кириб бормоқда.
Ўтказилган учрашувда ана шундай эзгу тадбирлар кенг муҳокама қилинди.
Ўз навбатида, ёшлар ҳам алоҳида меҳр ва эътибор учун ҳурматли Президентимизга Қорақалпоғистонлик ёшлар номидан чуқур миннатдорчилигини етказиш бўйича Жўқорғи Кенгес Раисига таклиф билдирди ва бу таклиф маъқулланди.
Бундан сўнг, ёшлар билан яқиндан фикр алмашилиб, ҳар бир кўтарилган масала белгилаб олинди.
Учрашув давомида жамоат ишларида фаол иштирок этиб, маҳаллаларда кўпчиликка намуна бўлаётган бир қатор ёшлар Жўқорғи Кенгес Президиуми қарори асосида "Фахрий ёрлиқ" билан тақдирланди.

Состоялась встреча с активной молодёжью махаллей
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев встретился с активной молодёжью — лидерами улиц махаллей городов и районов.
В начале встречи Председатель Жокаргы Кенеса подробно остановился на указах и постановлениях, принятых в последние годы, отметив особое внимание и заботу нашего уважаемого Президента о Каракалпакстане, а также благородные дела, реализуемые на этой основе, и реформы, широко внедряемые в повседневную жизнь.
Также в ходе встречи были представлены практические меры с конкретными примерами, обсуждена текущая работа, а также планы на будущее.
С особой гордостью было отмечено, что только для Каракалпакстана с 2017 года принято 78 указов и постановлений уважаемого Президента, из которых в настоящее время продолжается реализация 38 документов. Самое главное — на основе этих исторических решений в жизни народа происходят беспрецедентные изменения и обновления, а практические результаты реформ доходят до каждого дома.
На встрече эти благородные инициативы были широко обсуждены.
В свою очередь, молодёжь предложила Председателю Жокаргы Кенеса передать от имени молодёжи Каракалпакстана глубокую благодарность уважаемому Президенту за особое внимание и заботу, и данное предложение было одобрено.
После этого состоялся обстоятельный обмен мнениями с молодёжью, по каждому поднятому вопросу были даны соответствующие разъяснения.
В ходе встречи ряд молодых людей, активно участвующих в общественной работе и являющихся примером для жителей махаллей, были награждены почётными грамотами на основании решения Президиума Жокаргы Кенеса.