Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Оринбаев олий ўқув юртларидаги фаол талаба-ёшлар билан учрашди.
Унда дастлаб, Жўқорғи Кенгес Раиси сўнгги йилларда ҳурматли Президентимизнинг Қорақалпоғистонга бўлган алоҳида меҳри ва эътибори билан алоҳида қабул қилинган қарор ва фармонлар, шунингдек, шу асосда амалга оширилаётган эзгу ишлар, ҳаётимизга кенг татбиқ этилаётган ислоҳотлар ҳақида кенг таъкидлаб ўтди.
Шунингдек, ўтказилган учрашувда амалий чора-тадбирлар аниқ тасдиғи билан кўрсатилиб, бугунги кунда давом эттирилаётган ишлар, шунингдек, олдиндаги режалар ҳақида сўз юритилди.
Шуни ҳам алоҳида айтиш керакки, яқин қисқа вақт ичида Қорақалпоғистонда чин маънода тарихий воқеалар юз берди. Фақат Қорақалпоғистон аҳолиси ва тадбиркорлари, жамиятнинг барча қатламлари учун илгари бўлмаган имтиёзлар ҳамда кенг имкониятлар яратилди.
Ўтказилган учрашувда ана шундай эзгу тадбирлар ҳақида атрофлича сўз юритилди.
Бундан сўнг, ёшлар билан яқиндан фикр алмашилиб, ҳар бир кўтарилган масала белгилаб олинди.
Учрашув давомида жамоат ишларида фаол иштирок этиб, кўпчиликка намуна бўлаётган бир қатор ёшлар Жўқорғи Кенгес Президиумининг қарори билан "Фахрий ёрлиқ" билан тақдирланди.

Состоялась встреча со студенческой молодёжью
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провёл встречу с активной студенческой молодёжью высших учебных заведений.
В начале встречи Председатель Жокаргы Кенеса отметил, что в последние годы благодаря особому вниманию и поддержке уважаемого Президента Каракалпакстану были приняты важные постановления и указы, а также реализованы масштабные реформы, которые уже находят широкое применение в повседневной жизни. В ходе мероприятия были представлены конкретные практические меры, обсуждены текущие вопросы и планы на будущее развитие региона.
Было особо подчеркнуто, что за короткий период в Каракалпакстане произошли поистине исторические изменения. Для жителей и предпринимателей региона, а также для всех слоёв общества созданы беспрецедентные льготы и широкие возможности.
В ходе встречи состоялся открытый и содержательный обмен мнениями с молодёжью. Все поднятые вопросы были внимательно рассмотрены и взяты на контроль. В завершение мероприятия ряд молодых людей, активно участвующих в общественной жизни и являющихся примером для сверстников, были награждены почётными грамотами в соответствии с постановлением Президиума Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан.