Кегейли туманида аҳоли турмуш шароитини яхшилаш йўналишида амалга оширилаётган ишлар кўздан кечирилди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Оринбаев "Жүзим бағ" ОФЙ ҳудудида 5 гектар майдонда Бантликка кўмаклашиш фонди маблағлари ҳисобидан янгидан қурилаётган "KEGEYLI GREEN HOUSE" иссиқхонаси қурилиш ишлари билан танишди.
Бундан сўнг, "Бахытлы" МФЙ ҳудудидаги бинода ёшларни хорижий тилларга ўқитиш ва янги ташкил этилган "Айти-Марказ"нинг ишлари ҳамда Халқабад посёлкасидаги шифохонада яратилган шароитлар кўздан кечирилди.
"Ийшан қала" МФЙ ҳудудидаги кичик саноат зонасида амалга оширилиши белгиланган лойиҳалар бориши ҳам кўриб чиқилиб, мутасаддиларга тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш бўйича аниқ топшириқлар берилди.
Шунингдек, Жўқорғи Кенгес Раиси халқ учун маданий дам олиш жойларини ташкил этиш йўналишида "Жылўан жап" МФЙ ҳудудида "Зарбдор тажрибаси" асосида канал бўйида дам олиш жойини ташкил этиш лойиҳаси, "Нурлы-бостан" МФЙ ҳудудида дам олиш маскани ва янги хизмат кўрсатувчи субъектларни ташкил этиш лойиҳаси билан яқиндан танишди.
Туманда амалга оширилаётган қурилиш ишлари, хусусан, "Янги Ўзбекистон" массивидаги кўп қаватли уйларни қуриш, шунингдек, "Халқабад" посёлкасидаги кўп қаватли уйлар учун канализация тармоқларини қуриш ишлари кўриб чиқилиб, қурилиш ишларини ўз вақтида, сифатли қилиб якунлаш бўйича мутасаддиларга аниқ топшириқлар берилди.

В Кегейлийском районе ознакомились с проводимой работой по улучшению условий жизни населения
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев ознакомился с ходом строительства теплицы "KEGEYLI GREEN HOUSE", возводимой на территории ССГ "Жузим Бағ'" на площади 5 гектаров за счёт средств Фонда содействия занятости.
Затем в здании на территории МСГ "Бахытлы" были осмотрены работы по обучению молодежи иностранным языкам, деятельность вновь созданного IT-Центра, а также условия, созданные в больнице в поселке Халкабад.
Кроме того, был рассмотрен ход реализации проектов в малой промышленной зоне на территории МСГ "Ичан кала", ответственным лицам даны конкретные поручения по поддержке предпринимателей.
Председатель Жокаргы Кенеса также ознакомился с проектом организации зоны отдыха вдоль канала на основе «Опыта Зарбдора» на территории махалли "Жылўан жап", направленным на создание мест культурного отдыха для населения, а также с проектом организации зоны отдыха и новых обслуживающих субъектов на территории махалли "Нурлы-бостан".
Были рассмотрены строительные работы в районе, в частности: строительство многоэтажных домов на массиве "Янги Узбекистон" и строительство канализационных сетей для многоэтажных домов в поселке Халкабад. Ответственным лицам даны конкретные поручения по своевременному и качественному завершению строительных работ.