«Жаслық» посёлкаси фуқаролари билан учрашув ўтказилди
«Инсон қадри учун» тамойили асосида амалий ишлар бугунги куннинг бош мақсадига айланиб улгурган. Шу асосда фуқароларнинг муаммоларига ечим топиш бўйича республикамизда ҳам бир қатор ишлар олиб борилиб, бу борада олис, чекка ҳудудлар аҳолиси ҳам эътибордан четда қолмаяпти.
Шундай амалий чораларнинг давоми сифатида бугун Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Оринбаев республикамизнинг энг чекка ҳудудларидан бири бўлган «Жаслық» посёлкаси фуқаролари билан учрашди.
Ўтказилган учрашувда ҳудуд аҳолисининг муаммолари тингланиб, жойида ечим топиш чоралари кўрилди. Мутасаддиларга вақт талаб этиладиган масалалар бўйича аниқ топшириқлар берилиб, ҳар бир кўтарилган таклиф белгилаб олинди.
Таъкидлаш жоизки, ҳурматли Президентимизнинг махсус қарори асосида «Жаслық» посёлка фуқаролар йиғинига ҳам «Янги Ўзбекистон қиёфасидаги маҳалла» мақоми берилиб, 5 млрд. сўм маблағ асосида посёлкада кенг кўламли қурилиш-таъмирлаш ишлари олиб борилиши белгиланиб, инфратузилма билан боғлиқ муаммоларга ечим топилиши режалаштирилган.
Ўтказилган учрашувда олдинда турган вазифалар ва белгиланган ишлар ҳақида таъкидланиб, барча муаммоларга босқичма-босқич ечим топилиши алоҳида қайд этилди.

Состоялась встреча с жителями посёлка «Жаслык»
Практическая работа, основанная на принципе «Во имя чести и достоинства человека», стала главной целью сегодняшнего дня. В этом направлении в нашей республике проводится ряд мероприятий по решению проблем граждан, и жители отдалённых, труднодоступных районов не остаются без внимания.
В продолжение данных практических мероприятий сегодня Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев встретился с жителями поселка «Жаслык» — одного из самых отдалённых населённых пунктов республики.
В ходе встречи были выслушаны проблемы жителей региона и приняты меры по их оперативному решению на месте. По вопросам, требующим времени, ответственным лицам даны конкретные поручения, каждое озвученное предложение взято на контроль.
Следует отметить, что на основании специального постановления уважаемого Президента поселковому сходу граждан «Жаслык» присвоен статус «махалли в облике Нового Узбекистана». В рамках данного статуса планируется проведение масштабных строительно-ремонтных работ на сумму 5 млрд сумов, а также поэтапное решение проблем, связанных с инфраструктурой.
В завершение встречи были обозначены предстоящие задачи и направления дальнейшей работы, при этом особо подчеркнуто, что все поднятые вопросы будут решаться поэтапно.