Қораўзак туманида амалга оширилаётган ишлар ўрганилди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раисининг ўринбосари Р.Нуразизов амалга оширилаётган ишлар билан танишиш мақсадида Қораўзак туманига ташриф буюрди.
Дастлаб, Жўқорғи Кенгеси Раисининг ўринбосари туман Ободонлаштириш бошқармаси ишлари билан яқиндан танишди. Бу ерда янгидан ташкил этилган иссиқхона ишлари кўздан кечирилди.
Бундан сўнг Ўрмон хўжалиги иссиқхонаси ва питомнигида ташкил этилган ишлар ўрганилди. Янгидан келтирилган техникалар ва дарахт кўчатларини етиштириш бўйича қўлланилаётган янги технологиялар кўздан кечирилиб, галдаги вазифалар юзасидан тегишли топшириқлар берилди.
Тумандаги 2-сонли техникумда ёшларни касбга йўналтириш бўйича ташкил этилган ишларнинг бориши ҳам бориб кўрилди. Ўқувчиларни замонавий ва талаб юқори касбларга ўқитиш бўйича аниқ чоралар кўрилиши кераклиги таъкидланиб, бу ерда касб ўргатиш сифатини яхшилаш бўйича муаммолар ҳам кўриб чиқилди. Бинода қўшимча қурилиш ишларини олиб бориш учун зарур техник асосларни тайёрлаш борасида чоралар кўриш бўйича мутасаддиларга аниқ топшириқлар берилди.

В Караузякском районе ознакомились с ходом проводимых работ
Заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р. Нурасизов посетил Караузякский район с целью ознакомления с проводимой работой.
В первую очередь заместитель Председателя Жокаргы Кенеса подробно ознакомился с деятельностью районного управления благоустройства. Особое внимание было уделено недавно созданной теплице и текущим работам в ней.
Далее была изучена работа в теплице и питомнике лесного хозяйства. Были проверены недавно поступившая техника и применяемые новые технологии по выращиванию саженцев. По итогам осмотра даны конкретные поручения по дальнейшим задачам.
Заместитель Председателя также посетил техникум №2 района, где ознакомился с ходом работы по профессиональной ориентации молодёжи. Было подчеркнуто, что необходимо принять меры для обучения студентов современным и востребованным специальностям. Также рассмотрены вопросы повышения качества профессионального образования. Ответственным лицам даны конкретные указания по подготовке необходимой технической базы для проведения дополнительных строительных работ в здании.