Жўқорғи Кенгес Раисининг ўринбосари спортчи ёшлар билан учрашди
Бугун Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раисининг ўринбосари Р.Нуразизов спортнинг бокс тури билан шуғулланаётган ёшлар, уларнинг ота-оналари ва мураббийлари билан учрашув ўтказди.
Унда дастлаб, Жўқорғи Кенгес Раисининг ўринбосари сўнгги йилларда ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида барча соҳалар қатори, жисмоний тарбия ва спортни ривожлантиришга, ёшларни спортга кенг қамраб олишга, Олимпия ва миллий спорт турларини ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилиб, бу борада кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилаётганлигини таъкидлади.
Шунингдек, ҳурматли Президентимиз томонидан Қорақалпоғистон учун алоҳида қабул қилинган тарихий ҳужжатлар халқимизнинг, шу жумладан ёшларимизнинг турмушида катта ўзгаришлар юз беришига асос бўлаётганлиги алоҳида тилга олинди.
Ўтказилган учрашувда шунингдек, спортчи ёшларнинг, уларнинг ота-оналари ва мураббийларининг фикр-таклифлари тингланиб, муаммолар белгилаб олинди ва тез фурсатда ижобий ечим топиш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.
Тадбир давомида бокс бўйича юқори натижалар кўрсатаётган ёшларнинг ота-оналарига Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Миннатдорчилик хатлари топширилди.

Deputy Chairman of the Jokargy Kenes meets with young athletes
Today, R. Nurazizov, Deputy Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, met with young boxers, as well as their parents and coaches.
At the beginning of the meeting, he noted that in recent years, under the leadership of our esteemed President, special attention has been paid to the development of physical education and sports, increasing young people’s participation in sports, and promoting Olympic and national sports. He also emphasized that large-scale measures are being implemented in this regard.
It was also noted that the historic documents adopted specifically for Karakalpakstan by our esteemed President are serving as an important foundation for positive changes in the lives of our people, including young people.
During the meeting, the views and suggestions of the young athletes, their parents, and coaches were heard, existing issues were identified, and instructions were given to the responsible officials to ensure their prompt resolution.
As part of the event, Letters of Appreciation of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan were presented to the parents of young athletes who have been achieving high results in boxing.