Олис "Қорақалпоғистон" посёлкаси аҳолисидан хабар олинди
Юртимизда ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида "Инсон қадри учун" деган эзгу ғоя асосида халқимизнинг бугунги турмушидан розилигини таъминлаш борасида кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда. Бу борада юртимизнинг барча жойлари қатори олис ва чекка ҳудудлар аҳолисининг ҳам муаммоларига ечим топиш бўйича чора-тадбирлар давом эттирилмоқда.
Шундай амалий ишлар қаторида бугун Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев республикамизнинг энг чекка ҳудудларидан бири бўлган Қўнғирот туманидаги "Қорақалпоғистон" посёлка фуқаролар йиғинига борди.
Дастлаб, янгидан ташкил этилган туғруқ бўлимининг очилиш маросими ўтказилиб, Жўқорғи Кенгес Раиси янги туғруқ бўлимининг фойдаланишга топширилиши муносабати билан йиғилганларни табриклади.
Таъкидлаш жоизки, ҳурматли Президентимизнинг топшириғи билан ва Президент Администрацияси раҳбарининг қўллаб-қувватлаши асосида олис "Қорақалпоғистон" посёлкаси аҳолиси учун олти ярим миллиард сўмлик ҳомийлик маблағлари ҳисобидан туғруқ бўлими қурилди ҳамда зарур ускуналар билан таъминланиб, барча қулай шароитлар яратилди.
Бундан сўнг, Жўқорғи Кенгес Раиси кўча бошилари, нуронийлар билан учрашиб, яқиндан суҳбатлашди.
Унда ҳудуд аҳолисининг муаммолари тингланиб, ечимини топиш чоралари кўрилди. Ҳар бир билдирилган мурожаатларга ижобий ечим топиш бўйича мутасаддиларга аниқ топшириқлар берилди.
Бундан сўнг, посёлка аҳолиси билан бирга янгиланиш ва яшариш айёми - Наврўз байрами кенг турда нишонланди.

In our country, under the leadership of our respected President, large-scale measures are being implemented to improve the quality of life of the population based on the noble initiative “For the honor and dignity of the individual.” In this regard, as in all regions of our country, efforts are ongoing to address the problems of residents in remote and hard-to-reach areas.
Today, the Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, visited one of the most remote settlements of the republic — the village of “Karakalpakstan,” located in the Kungrad district.
First, an opening ceremony was held for a new maternity ward, where the Chairman of the Jokargy Kenes congratulated those present on the inauguration of this facility.
It should be noted that the maternity ward, equipped with all necessary equipment and providing all required conditions, was built for the residents of the remote settlement “Karakalpakstan” on the instructions of the respected President and with the support of the Head of the Presidential Administration, using sponsor funds amounting to six and a half billion soums.
After that, the Chairman of the Jokargy Kenes met and held a conversation with elders and respected community members.
The issues faced by the residents of the region were heard, and measures were taken to resolve them. Responsible officials were given specific instructions to ensure the positive resolution of each appeal.
Following this, A. Orynbaev, together with the residents of the village, attended a festive event dedicated to the celebration of Navruz.