Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан республика миқёсида "Яшил макон" умуммиллий лойиҳасига старт берилди
37
Унда Қорақалпоғистон Республикаси ва вилоятлардан видеоалоқа орқали мамлакатимиз фаровонлигига, «яшил белбоғ»ларни барпо этишга ҳисса қўшиш ниятида бўлган республика фаоллари, ёшлар, нуронийлар ва хотин-қизлар, идора, ташкилотлар ходимлари ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раиси Аманбай Орынбаев раҳбарлигида Нукус шаҳри атрофида дарахт кўчатларини экиш ишлари бошлаб юборилди.
Бугунги кунда шаҳар ва туманларимизда "Яшил макон" умуммиллий лойиҳаси доирасида дарахт кўчатлари экилиб, бу ишлар уюшқоқлик билан олиб борилмоқда.

Сегодня Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев дал старт общенациональному проекту "Яшил макон"
90
В нем посредством видеосвязи приняли участие активисты республики, молодежь, женщины, представители старшего поколения и работники ведомств и организаций, а также представители широкой общественности из Республики Каракалпакстан и областей, желающие внести свой вклад в процветание нашей страны и создание «зеленых поясов».
Под руководством Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбая Орынбаева начата посадка саженцев деревьев вокруг города Нукус.
В настоящее время повсеместно в городах и районах республики в рамках общенационального проекта "Яшил макон" проводится организованная работа по озеленению и посадке саженцев деревьев.