Жўқорғи Кенгес Раиси футболчи-ёшлар билан учрашди
Сўнгги йилларда юртимизда ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида жисмоний тарбия ва спортни ривожлантиришга, аҳолини, айниқса, ёшларни спортга кенг жалб этишга алоҳида эътибор қаратилиб, бу борада кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Ана шундай эътибор натижасида, бир қатор спорт турлари қаторида миллионлар ўйини бўлган футбол бўйича ҳам кўплаб юқори натижаларга эришилмоқда.
Бугун Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев «Арал» футбол жамоаси ва «Арал ҚҚГаз» футзал жамоаси аъзолари билан учрашди.
Унда Вазирлар Кенгашининг Раиси Ф.Эрманов иштирок этди.
Ўтказилган тадбирда бугунги кунда спортчиларимизнинг эришаётган юқори натижалари, спортчи ёшларга яратилаётган шароитлар, футболни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида кенг турда сўз юритилди.
Шунингдек, Ўзбекистон биринчи лигасида муносиб иштирок этган «Арал ҚҚГаз» футзал жамоаси аъзолари қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.
Бундан сўнг, «Арал» футбол жамоасига янгидан қабул қилинган футболчиларга жамоанинг махсус формалари, жамоага эса, махсус автомашина топширилди.

Chairman of the Jokargy Kenes Meets with Young Football Players
In recent years, under the leadership of our esteemed President, special attention has been paid in our country to the development of physical culture and sports, as well as to the broad involvement of the population,especially young people,in sports activities. Large-scale measures have been implemented in this direction.
Thanks to such attention, our athletes are achieving high results not only in various sports but also in the “game of millions” - football.
Today, the Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbayev, met with members of the football team “Aral” and the futsal team “Aral KKGaz.” The Chairman of the Council of Ministers, F. Ermanov, also took part in the event.
During the meeting, the participants discussed the high achievements of our athletes, the conditions created for young sportspeople, and the ongoing efforts to develop football.
Members of the futsal team “Aral KKGaz,” who performed with distinction in the First League of Uzbekistan, were awarded valuable gifts.
After that, new members admitted to the football team “Aral” were presented with special uniforms, and the team was given a special vehicle.