Жўқорғи Кенгес Раиси футболчи-ёшлар билан учрашди
Сўнгги йилларда юртимизда ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида жисмоний тарбия ва спортни ривожлантиришга, аҳолини, айниқса, ёшларни спортга кенг жалб этишга алоҳида эътибор қаратилиб, бу борада кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Ана шундай эътибор натижасида, бир қатор спорт турлари қаторида миллионлар ўйини бўлган футбол бўйича ҳам кўплаб юқори натижаларга эришилмоқда.
Бугун Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев «Арал» футбол жамоаси ва «Арал ҚҚГаз» футзал жамоаси аъзолари билан учрашди.
Унда Вазирлар Кенгашининг Раиси Ф.Эрманов иштирок этди.
Ўтказилган тадбирда бугунги кунда спортчиларимизнинг эришаётган юқори натижалари, спортчи ёшларга яратилаётган шароитлар, футболни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида кенг турда сўз юритилди.
Шунингдек, Ўзбекистон биринчи лигасида муносиб иштирок этган «Арал ҚҚГаз» футзал жамоаси аъзолари қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.
Бундан сўнг, «Арал» футбол жамоасига янгидан қабул қилинган футболчиларга жамоанинг махсус формалари, жамоага эса, махсус автомашина топширилди.

Председатель Жокаргы Кенеса встретился с юными футболистами
В последние годы в нашей стране под руководством уважаемого Президента уделяется особое внимание развитию физической культуры и спорта, широкому привлечению населения, особенно молодёжи, к занятиям спортом, реализуются масштабные меры в этом направлении.
Благодаря такому вниманию, наши спортсмены, наряду с рядом другими видами спорта, добиваются высоких результатов и в игре миллионов - футболе.
Сегодня Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев встретился с членами футбольной команды "Арал" и футзальной команды "Арал ККГаз "
В ней также принял участие Председатель Совета Министров Ф.Эрманов.
На мероприятии широко обсуждались высокие достижения наших спортсменов, условия, созданные для молодых спортсменов и проводимая работа по развитию футбола.
Также членам команды по футзалу "Арал ККГаз", достойно выступившей в первой лиге Узбекистана, были вручены ценные подарки.
После этого принятым в футбольную команду "Арал" новым членам команды были вручены специальные формы, а команде - специальный автомобиль.