Ички ишлар органлари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимиз ички ишлар органларидаги кўп йиллик самарали меҳнати, халқимиз осойишталиги ва жамоат хавфсизлигини таъминлаш, тинчлик ва барқарорликни мустаҳкамлашга қўшган муносиб ҳиссаси, жиноятчиликка қарши курашиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси самарадорлигини ошириш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш йўлидаги ибратли фаолияти, шарафли бурчини бажаришда мардлик ва жасорат намунасини кўрсатгани, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги алоҳида хизматлари учун қуйидагилар мукофотлансин:Қорақалпоғистон Республикаси бўйича
«Мардлик» ордени билан
Собиров Азизбек Улуғбекович – Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги бошқарма бошлиғи«Дўстлик» ордени билан
Бекмурзаев Азамат Ережепбаевич – Қорақалпоғистон Республикаси Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармаси Нукус аэропортида хавфсизликни таъминлаш бўлими бошлиғи Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.МИРЗИЁЕВ

О награждении группы сотрудников в связи с днем сотрудников органов внутренних дел
За многолетний плодотворный труд в органах внутренних дел страны, достойный вклад в обеспечение спокойствия нашего народа и общественной безопасности, укрепление мира и стабильности, образцовую деятельность по повышению эффективности борьбы с преступностью и профилактики правонарушений, защите прав, свобод и законных интересов граждан, проявленный образец мужества и отваги при исполнении почетного долга, особые заслуги в воспитании молодого поколения в духе любви и преданности Родине наградить:По Республике Каракалпакстан
орденом «Мардлик»
Собирова Азизбека Улугбековича - начальника управления Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстанорденом «Дўстлик»
Бекмурзаева Азамата Ережепбаевича - начальника отдела обеспечения безопасноститв Нукусском аэропорту Управления обеспечения безопасности на транспорте Республики Каракалпакстан Президент Республики Узбекистан Ш.МИРЗИЁЕВ