Volontyor yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev yoshlar kuni doirasida faol volontyor yoshlar bilan uchrashdi.
Unda dastlab, Jo‘qorg‘i Kenges Raisi so‘nggi yillarda yurtimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli bunyodkorlik ishlari, shu qatorda hurmatli Prezidentimizning Qoraqalpog‘iston uchun alohida qabul qilingan qaror va farmonlari asosida yaratilgan imkoniyatlar haqida atroflicha to‘xtalib o‘tdi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan uchrashuvda qator yengilliklar, qo‘shimcha imkoniyatlar aytib o‘tildi.
Bundan tashqari, yoshlar ham o‘zlarining yangi tashabbuslari, takliflarini bildirdi. O‘z navbatida, har bir ko‘tarilgan masala Jo‘qorg‘i Kenges Raisi tomonidan belgilab olinib, ijrosini ta’minlash bo‘yicha mutasaddilarga aniq topshiriqlar berildi.

Состоялась встреча с молодежью-волонтёрами
В рамках Дня молодежи Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев провёл встречу с активными представителями волонтёрского движения.
Открывая мероприятие, глава парламента подробно остановился на масштабных созидательных преобразованиях, реализуемых в последние годы в стране, а также на возможностях, созданных благодаря отдельным постановлениям и указам Президента, принятым специально для Республики Каракалпакстан.
Встреча прошла в формате открытого диалога, в ходе которого были озвучены действующие меры поддержки, а также обозначены новые льготы и дополнительные возможности для молодежи.
Кроме того, участники встречи представили ряд инициатив и предложений. Каждое из поднятых вопросов было взято на контроль Председателем Жокаргы Кенеса, по итогам чего ответственным лицам даны конкретные поручения по обеспечению их своевременного и качественного исполнения.