Bugun Nukus shahrida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Madaniyat vazirligi yangi binosining ochilishiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev so‘zga chiqib, yig‘ilganlarni yangi bino foydalanishga topshirilishi munosabati bilan tabrikladi.
Ta’kidlanganidek, so‘nggi yillarda barcha sohalar qatori madaniyat va san’at sohasiga ham alohida e’tibor qaratilib, bu borada keng ko‘lamli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
O‘tgan qisqa vaqt ichida sohaga oid qator farmon va qarorlar qabul qilinib, sohani yanada rivojlantirish, madaniyat muassasalarining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash, xodimlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash yangi bosqichga ko‘tarilmoqda.
Ana shunday ezgu chora-tadbirlar qatorida barcha qulayliklarga ega yangi binoning foydalanishga topshirilishi bugungi Madaniyat va san’at sohasi xodimlari kuni bayramida soha xodimlariga katta sovg‘a bo‘ldi.
Albatta, bu bino xalqimiz farovonligi yo‘lida, madaniyat va san’at sohasi xodimlariga uzoq yillar davomida xizmat qiladi.

In Nukus, a ceremonial event was held to mark the commissioning of a new building for the Ministry of Culture of the Republic of Karakalpakstan
During the ceremony, the Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, Amanbay Orynbaev, delivered a welcoming speech and congratulated those present on this significant occasion.
As noted, in recent years, along with other sectors, special attention has been given to the development of culture and the arts. In this direction, a comprehensive set of large-scale measures is being implemented.
Within a short period, a number of decrees and resolutions have been adopted aimed at further developing the sector, strengthening the material and technical base of cultural institutions, and providing comprehensive support to professionals in the field. These transformations are bringing the sector to a qualitatively new level.
The commissioning of a modern building equipped with all necessary facilities has become a significant event and a symbolic gift for workers in the sector on the occasion of their professional holiday.
Undoubtedly, the new building will serve the people for many years, contributing to the further development of culture and the arts.