Bugun Nukus shahrida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Madaniyat vazirligi yangi binosining ochilishiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orinbaev so‘zga chiqib, yig‘ilganlarni yangi bino foydalanishga topshirilishi munosabati bilan tabrikladi.
Ta’kidlanganidek, so‘nggi yillarda barcha sohalar qatori madaniyat va san’at sohasiga ham alohida e’tibor qaratilib, bu borada keng ko‘lamli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
O‘tgan qisqa vaqt ichida sohaga oid qator farmon va qarorlar qabul qilinib, sohani yanada rivojlantirish, madaniyat muassasalarining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash, xodimlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash yangi bosqichga ko‘tarilmoqda.
Ana shunday ezgu chora-tadbirlar qatorida barcha qulayliklarga ega yangi binoning foydalanishga topshirilishi bugungi Madaniyat va san’at sohasi xodimlari kuni bayramida soha xodimlariga katta sovg‘a bo‘ldi.
Albatta, bu bino xalqimiz farovonligi yo‘lida, madaniyat va san’at sohasi xodimlariga uzoq yillar davomida xizmat qiladi.

В Нукусе состоялось торжественное мероприятие, посвящённое вводу в эксплуатацию нового здания Министерства культуры Республики Каракалпакстан
В ходе церемонии Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев выступил с приветственной речью и поздравил собравшихся с этим значимым событием.
Как было отмечено, в последние годы, наряду с другими отраслями, особое внимание уделяется развитию сферы культуры и искусства. В данном направлении реализуется комплекс масштабных мер.
За короткий период принят ряд указов и постановлений, направленных на дальнейшее развитие отрасли, укрепление материально-технической базы учреждений культуры, а также всестороннюю поддержку работников сферы. Эти преобразования выводят отрасль на качественно новый уровень.
Ввод в эксплуатацию современного здания, оснащённого всеми необходимыми условиями, стал значимым событием и символичным подарком для работников отрасли в день их профессионального праздника.
Безусловно, новое здание будет долгие годы служить на благо народа, способствуя дальнейшему развитию сферы культуры и искусства.