Chimboy tumani hokimi tayinlandi
Joriy yilning 21-aprel kuni xalq deputatlari Chimboy tuman Kengashining navbatdan tashqari 18-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya kun tartibida tashkiliy masala ko‘rib chiqildi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi Amanbay Orınbayev ishtirok etdi va so‘zga chiqdi.
Sessiyada Chimboy tumani hokimi lavozimiga Yeshanov Nasır Muratbayevichni tayinlash masalasi ko‘rib chiqildi.
Tavsiya etilgan nomzodni tuman Kengashining bir qator deputatlari qo‘llab-quvvatlab so‘zga chiqdi.
Sessiyada Yeshanov Nasır Muratbayevich Chimboy tumani hokimi etib tayinlandi.
Ma’lumot o‘rnida aytish kerak, N.Yeshanov mehnat faoliyati davomida "Agrobank" aksiyadorlik tijorat banki Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining iqtisodiy rivojlantirish masalalari bo‘yicha kotibiyati mudiri, Kegeyli tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimlarida samarali faoliyat olib borgan.
U bugungi kunga qadar Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining mahalliy sanoatni rivojlantirish masalalari bo‘yicha yordamchisi lavozimida ishlab kelgan.

Назначен хоким Чимбайского района
21 апреля текущего года состоялась внеочередная 18-я сессия Кенгаша народных депутатов Чимбайского района.
В повестке дня сессии был рассмотрен организационный вопрос.
В заседании принял участие и выступил председатель Жокаргы Кенгеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев.
В ходе сессии был рассмотрен вопрос о назначении Ешанова Насыра Муратбаевича на должность хокима Чимбайского района.
Ряд депутатов районного Кенгаша выступили в поддержку предложенной кандидатуры.
По итогам сессии Ешанов Насыр Муратбаевич назначен хокимом Чимбайского района.
Для справки: в ходе своей трудовой деятельности Н.Ешанов занимал должности начальника управления Республики Каракалпакстан акционерного коммерческого банка «Агробанк», руководителя секретариата по вопросам экономического развития Совета Министров Республики Каракалпакстан, а также первого заместителя хокима Кегейлийского района по вопросам финансово-экономического развития и сокращения бедности.
До настоящего времени он работал помощником председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан по вопросам развития местной промышленности.