Xo‘jayli tumaniga «Yoshlar tumani» maqomi berildi
Hurmatli Prezidentimizning «Yangi O‘zbekiston yoshlari – 2030» strategiyasini tasdiqlash hamda yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi 66-son farmoni qabul qilindi.
Mazkur farmon bilan «Yangi O‘zbekiston yoshlari – 2030» strategiyasi tasdiqlandi hamda strategiyaning ustuvor yo‘nalishlari belgilandi.
Farmon bilan yoshlarga oid davlat siyosati yo‘nalishlari bo‘yicha ishlarni manzilli yo‘lga qo‘yish va tahlil qilib borish maqsadida «Yoshlar tumani (shahri)» maqomi beriladigan shahar va tumanlar ro‘yxati tasdiqlandi va Xo‘jayli tumaniga ham ushbu maqom berildi.
Endi ushbu tuman yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish hamda madaniy, jismoniy va ma’rifiy jihatdan rivojlantirishga qaratilgan zamonaviy ta’lim, sport va madaniy infratuzilmaga ega namunaviy hududga aylantiriladi.

Ходжейлийскому району присвоен статус "Молодежный район"
Принят Указ Президента нашей страны No 66 "Об утверждении Стратегии "Молодежь Нового Узбекистана - 2030" и мерах по всесторонней поддержке молодежи."
Данным указом утверждена Стратегия "Молодежь Нового Узбекистана - 2030" и определены приоритетные направления стратегии.
Указом утвержден перечень городов и районов, которым будет присвоен статус "Молодежный район (город)," в целях адресного налаживания и анализа работы по направлениям государственной молодежной политики данный статус присвоен и Ходжейлийскому району.
Теперь этот район будет превращен в образцовую территорию с современной образовательной, спортивной и культурной инфраструктурой, направленной на повышение социальной активности и культурное, физическое и просветительское развитие молодежи.