Migratsiyadagi yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
Hurmatli Prezidentimiz tashabbusi bilan haftaning har payshanba kuni yoshlar kuni deb belgilangan edi. Shu asosda yoshlar bilan yaqindan muloqot yo‘lga qo‘yilib, ularning muammolarini hal etish maqsadida uchrashuvlar tashkil etilmoqda.
Ushbu yo‘nalishda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisining o‘rinbosari R.Nurazizov chet ellarda migratsiyada bo‘lib, ta’lim olayotgan va ishlayotgan yoshlar bilan videoaloqa orqali uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda yoshlar O‘zbekiston Respublikasining xorijiy davlatlardagi elchixonalari, o‘qish va ish joylaridan onlayn tarzda ishtirok etdi.
Unda dastlab Jo‘qorg‘i Kenges Raisining o‘rinbosari so‘nggi yillarda hurmatli Prezidentimizning alohida e’tibori bilan Qoraqalpog‘istonda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli bunyodkorlik ishlari, xalqimiz farovonligi yo‘lida hayotga tatbiq etilayotgan islohotlar va amaliy chora-tadbirlar haqida ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, yoshlar va ularning yaqinlari hayotida duch kelayotgan muammolar tinglandi.
Yaqindan muloqot tarzida o‘tkazilgan uchrashuvda yoshlar o‘zlarining fikr-takliflarini bildirdi va har bir ko‘tarilgan masala belgilab olinib, tez fursatda ijobiy yechimini topish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berildi.

Meeting Held with Youth in Labor and Educational Migration
At the initiative of the President of the country, every Thursday has been declared Youth Day. In this regard, a systematic and open dialogue with young people is being consistently developed, and meetings are being organized to comprehensively study their pressing issues and assist in resolving them.
As part of this effort, R. Nurazizov, Deputy Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, held a meeting via videoconference with young people residing abroad—those studying and engaged in employment.
The event brought together young compatriots who joined online from diplomatic missions of the Republic of Uzbekistan in foreign countries, as well as from their places of study and work.
Opening the meeting, the Deputy Chairman elaborated on the large-scale constructive transformations being implemented in the Republic of Karakalpakstan in recent years under the special attention of the respected President, as well as on the consistent reforms and practical measures aimed at improving the standard and quality of life of the population.
During the dialogue, the concerns faced by young citizens and their families were carefully heard.
The meeting, held in a constructive and trusting atmosphere, provided participants with the opportunity to voice their proposals and initiatives. Concrete measures were identified for each issue raised, and responsible officials were assigned tasks to ensure their prompt and effective resolution.