Migratsiyadagi yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
Hurmatli Prezidentimiz tashabbusi bilan haftaning har payshanba kuni yoshlar kuni deb belgilangan edi. Shu asosda yoshlar bilan yaqindan muloqot yo‘lga qo‘yilib, ularning muammolarini hal etish maqsadida uchrashuvlar tashkil etilmoqda.
Ushbu yo‘nalishda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisining o‘rinbosari R.Nurazizov chet ellarda migratsiyada bo‘lib, ta’lim olayotgan va ishlayotgan yoshlar bilan videoaloqa orqali uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda yoshlar O‘zbekiston Respublikasining xorijiy davlatlardagi elchixonalari, o‘qish va ish joylaridan onlayn tarzda ishtirok etdi.
Unda dastlab Jo‘qorg‘i Kenges Raisining o‘rinbosari so‘nggi yillarda hurmatli Prezidentimizning alohida e’tibori bilan Qoraqalpog‘istonda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli bunyodkorlik ishlari, xalqimiz farovonligi yo‘lida hayotga tatbiq etilayotgan islohotlar va amaliy chora-tadbirlar haqida ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, yoshlar va ularning yaqinlari hayotida duch kelayotgan muammolar tinglandi.
Yaqindan muloqot tarzida o‘tkazilgan uchrashuvda yoshlar o‘zlarining fikr-takliflarini bildirdi va har bir ko‘tarilgan masala belgilab olinib, tez fursatda ijobiy yechimini topish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berildi.

Проведена встреча с молодежью, находящейся в трудовой и учебной миграции
По инициативе Президента страны каждый четверг объявлен Днем молодежи. В этой связи последовательно выстраивается системный и открытый диалог с молодыми людьми, организуются встречи, направленные на всестороннее изучение их насущных проблем и содействие в их решении.
В рамках данной работы заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р. Нуразизов провел в формате видеоконференции встречу с молодежью, находящейся за рубежом — обучающейся и осуществляющей трудовую деятельность.
В мероприятии приняли участие молодые соотечественники, подключившиеся онлайн из дипломатических представительств Республики Узбекистан в зарубежных странах, а также с мест учебы и работы.
Открывая встречу, заместитель Председателя Жокаргы Кенеса подробно остановился на масштабных созидательных преобразованиях, реализуемых в Республике Каракалпакстан в последние годы при особом внимании уважаемого Президента, а также на последовательных реформах и практических мерах, направленных на повышение уровня и качества жизни населения.
В ходе диалога были внимательно выслушаны проблемы, с которыми сталкиваются молодые граждане и их семьи.
Встреча, прошедшая в формате конструктивного и доверительного общения, позволила участникам озвучить свои предложения и инициативы. По каждому поднятому вопросу определены конкретные меры, ответственным лицам даны поручения по их оперативному и эффективному решению.