Nukus davlat texnika universiteti yoshlari xalqaro festivalda g‘olib bo‘ldi
Toshkent shahrida 30 ga yaqin turli musobaqa va tanlovlarni hamda 14 mingdan ziyod yoshlarni o‘zida jamlagan «Kelajak muhandislari» xalqaro festivali o‘tkazildi.
Unda Nukus davlat texnika universitetining talaba-yoshlaridan iborat jamoa Gumanoid robotlar yo‘nalishi bo‘yicha «OSIYO» innovatsion loyihasi bilan
1-o‘rinni egalladi.
Xalqaro hakamlar tomonidan yuqori baholangan jamoaga 20 million so‘m miqdoridagi pul mukofoti va maxsus kubok topshirildi.
Shuningdek, universitet jamoasi Yangi avlod avtomobillari yo‘nalishi bo‘yicha ham faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritib, 50 million so‘m miqdoridagi pul mukofotiga loyiq deb topildi.

Студенты Нукусского государственного технического университета стали победителями международного фестиваля
334
В Ташкенте состоялся международный фестиваль «Инженеры будущего», объединивший около 30 различных соревнований и конкурсов, а также более 14 тысяч молодых участников.
В рамках мероприятия команда студентов Нукусского государственного технического университета заняла 1-е место в направлении «Гуманоидные роботы» с инновационным проектом «OSIYO».
Команда, получившая высокую оценку международного жюри, была награждена денежной премией в размере 20 миллионов сумов и специальным кубком.
Кроме того, команда университета также заняла почётное 2-е место в направлении «Автомобили нового поколения» и была удостоена денежной премии в размере 50 миллионов сумов.