Nurmuxammadov Fozilbek Yangiboy o‘g‘li - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining yaylovlardan samarali foydalanishni tashkil etish, chorva ozuqa bazasini mustahkamlash va chorvachilikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
F.Nurmuhammadov bundan oldin O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligida mas’uliyatli lavozimlarda, shuningdek, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
Tayinlovga qadar Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining Qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha kotibiyati boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.

Fozilbek Yangiboy ugli Nurmukhammadov has been appointed First Deputy Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan for the effective use of pastures, strengthening of the fodder base, and development of livestock farming.
F. Nurmukhammadov previously held responsible positions in the Ministry of Agriculture and Water Resources of the Republic of Uzbekistan, as well as serving as First Deputy Minister of Agriculture of the Republic of Karakalpakstan.
Prior to this appointment, he worked as Head of the Secretariat of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan for Agriculture and Water Resources Issues.