Nurmuxammadov Fozilbek Yangiboy o‘g‘li - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining yaylovlardan samarali foydalanishni tashkil etish, chorva ozuqa bazasini mustahkamlash va chorvachilikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
F.Nurmuhammadov bundan oldin O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligida mas’uliyatli lavozimlarda, shuningdek, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
Tayinlovga qadar Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining Qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha kotibiyati boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritgan.

Нурмухаммадов Фозилбек Янгибой угли назначен первым заместителем Председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан по вопросам организации эффективного использования пастбищ, укрепления кормовой базы и развития животноводства.
Ф. Нурмухаммадов ранее работал на ответственных должностях в Министерстве сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан, а также первым заместителем министра сельского хозяйства Республики Каракалпакстан.
До назначения работал начальником Секретариата Совета Министров Республики Каракалпакстан по вопросам сельского и водного хозяйства.