Oliy ta’lim muassasalarini muvafaqqiyatli tamomlagan bilimli va lider yoshlarni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi va Vazirlar Kengashiga ochiq tanlov asosida ishga qabul qilishning birinchi bosqichi yakunlandi.
Birinchi bosqichning natijalarini Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining www.tanlawjk.uz veb-sayti orqali bilishingiz mumkin.
Ikkinchi bosqich, joriy yilning 14-30-may kunlari oralig‘ida test sinovlari asosida o‘tkaziladi.
Birinchi bosqichdan o‘tgan nomzodlar quyidagi ilovada ko‘rsatilgan muddatlarda Boshqaruv samaradorligi agentligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi filialida test sinovlarida ishtirok etishi mumkin.
(Manzil: Nukus shahri, G‘arezsizlik ko‘chasi 53 uy, mo‘ljal: Asaka bank)
Test sinovlari ertalab soat 09-00 dan 18-00 oralig‘ida o‘tkaziladi, ishtirokchilardan shaxsni tasdiqlvchi hujjat (pasport) talab etiladi.

The first stage of the open competitive selection process for employment in the Jokargy Kenes and the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan for talented and leadership-oriented youth who have successfully graduated from higher educational institutions has been completed.
The results of the first stage are available on the official website of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan: www.tanlawjk.uz
The second stage will be held from May 14 to May 30 in the form of testing examinations.
Candidates who have successfully passed the first stage may take part in the testing at the branch of the Agency for Improving Public Administration Efficiency of the Republic of Karakalpakstan, within the timeframe specified in the attached schedule.
Address: 53 Garezsizlik Street, Nukus City
Landmark: “Asaka” Bank
Testing will be conducted daily from 09:00 to 18:00. Participants must bring an identification document (passport).