Xo‘jayli tumanida yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
"Payshanba - Yoshlar kuni" munosabati bilan Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisining o‘rinbosari R.Nurazizov Xo‘jayli tumanida yoshlar bilan uchrashdi.
Dastlab Hurmatli Prezidentimizning "Qoraqalpog‘iston Respublikasida to‘g‘ridan to‘g‘ri xorijiy investitsiyalarni jalb etish hisobidan Yoshlar ijtimoiy-iqtisodiy markazini qurish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi
332-sonli qarori asosida Xo‘jayli tumanida tashkil etilayotgan Yoshlar ijtimoiy-iqtisodiy markazida bo‘lib, yoshlarimiz uchun yaratilayotgan imkoniyatlar bilan yaqindan tanishib chiqdi.
Bundan so‘ng, "Yoshlar markazi"da amalga oshirilayotgan ishlar, yoshlarimizning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish bo‘yicha ochilgan to‘garaklar ko‘zdan kechirilib, yoshlar bilan yaqindan muloqot qilindi.
Shu bilan bir qatorda, Jo‘qorg‘i Kenges Raisining o‘rinbosari boks maktabi, axborot-kutubxona markazi, "Kingsman" xususiy maktab, mebel ishlab chiqarish "Raxat mebel" korxonasi, "Dr. Rustem" xususiy klinika va qoramol embrionlarini "In vitro" usulida tayyorlash laboratoriyasida bordi va barcha shart-sharoitlar bilan tanishib chiqdi.

Youth Meeting Held in Khojayli District
As part of the “Thursday — Youth Day” initiative, R. Nurazizov, Deputy Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, held a meeting with young people in Khojayli District.
First, he visited the Social-Economic Youth Center being established in the district in accordance with Presidential Decree No. 332 “On measures for the construction of a Social-Economic Youth Center in the Republic of Karakalpakstan through the attraction of direct foreign investment.” During the visit, the conditions and opportunities being created for comprehensive youth support were thoroughly reviewed.
Next, the delegation was presented with ongoing projects at the Youth Center, as well as the activities of various clubs aimed at organizing meaningful leisure time for young people. During an open dialogue, participants discussed pressing issues and shared their initiatives.
In addition, the Deputy Chairman of the Jokargy Kenes visited several social and production facilities in the district, including a boxing school, an information and library center, the private school “Kingsman,” the furniture enterprise “Rahat Mebel,” the private clinic “Dr. Rustem,” and an in vitro embryo production laboratory for cattle. During these visits, the existing conditions and operational processes of each institution were studied.