I.V.Savitskiy nomidagi Qoraqalpog‘iston davlat san’at muzeyi «Eng yaxshi xalqaro ko‘rgazma» nominatsiyasiga munososib deb topildi
497
18-may — Xalqaro muzeylar kuni munosabati bilan Xorazm viloyati, Xiva shahrida “Zamonaviy muzeylar va raqamli fondlar: innovatsion boshqaruv strategiyalari” mavzusida respublika seminar-treningi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda respublikaning turli hududlarida faoliyat yuritayotgan davlat muzeylari va muzey-qo‘riqxonalarning 80 nafardan ortiq rahbar va mutaxassislari, ilmiy xodimlar, fond saqlovchilari hamda soha ekspertlari qatnashmoqda.
Mazkur seminar doirasida I.V.Savitskiy nomidagi Qoraqalpog‘iston davlat san’at muzeyi «Eng yaxshi xalqaro ko‘rgazma» nominatsiyasiga munososib deb topildi va pul mukofoti bilan taqdirlandi.

Государственный музей искусств Каракалпакстана имени И.В. Савицкого был признан достойным в номинации "Лучшая международная выставка."
В связи с 18 мая - Международным днем музеев в городе Хива Хорезмской области проходит республиканский семинар-тренинг на тему "Современные музеи и цифровые фонды: инновационные стратегии управления."
В мероприятии принимают участие более 80 руководителей и специалистов государственных музеев и музеев-заповедников, действующих в различных регионах республики, научные сотрудники, хранители фондов и эксперты отрасли.
В рамках данного семинара Государственный музей искусств Каракалпакстана имени И.В. Савицкого был признан достойным в номинации "Лучшая международная выставка" и награжден денежной премией.