Элликқалъа туманида президент қарорига асосан қуриш ишлари амалга оширилмоқта
Президентнинг 25 октябрдаги «2022−2023 йилларда маҳаллалар инфратузилмасини янада яхшилаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори билан Элликқалъа туманида 20 миллиардга яқин суммадаги лойиҳалар амалга оширилади.
Элликқалъа туманида президент қарорига асосан, 6 лойиҳада 8,9 миллиард сўмлик 33 км ички хўжалик йўлларини таъмирлаш, 3 лойиҳа бўйича 6 миллиард сўмлик 15 км дан зиёд ичимлик сув таъминоти ва оқова сув тармоқларини яхшилаш 2 лойиҳада 900 млн сўмлик электр таъминотини яхшилаш, трансформатор пунктларини таъмирлаш, темир бетон тутқичларини алмаштириш ва 4 миллиард сўмлик қийматидаги 4 МФЙ биносини янгидан қуриш белгиланган.
Бундан ташқари, тумандаги «Янги боғ» овулидан ўтувчи пиёдалар ўтиш кўпригини ва «Шарқ юлдузи» ОФЙ ҳудудидан ўтувчи бетон кўприкни таъмирлаш, газ тармоқларини реконструкциялаш ҳам режага киритилиб, тегишли молиялар ажратилган. Маълум қилинишича, туманда бу лойиҳа бўйича ишлар амалга оширилиш бошланган.

В Элликкалинском районе ведутся строительные работы на основании постановления Президента
В соответствии с Постановлением Президента от 25 октября «О дополнительных мерах по дальнейшему улучшению инфраструктуры махаллей в 2022-2023 годах» в Элликкалинском районе будет реализованы проекты на сумму около 20 млрд. сум.
В Элликкалинском районе в соответствии с Постановлением Президента будут реализованы 6 проектов по ремонту 33 км внутренних дорог на сумму 8,9 млрд. сум, 3 проекта по улучшено более 15 км сетей питьевого водоснабжения и канализации на сумму 6 млрд. сум, 2 проекта по улучшению электроснабжения на сумму 900 млн сум, а также будут отремонтированы трансформаторные пункты, заменены железобетонные перила и построены 4 новых здания МСГ на сумму 4 млрд. сум.
Кроме того, включены в план и выделены средства на ремонт пешеходного моста, проходящего через поселок «Янги-бог» и бетонного моста через территорию ССГ «Шарк Юлдузи», а также реконструкция газовых сетей.