“Миллий армиямиз-Янги Ўзбекистоннинг мустаҳкам қўрғони!” шиори остида байрам дастури бўлиб ўтди
Бугун Бердақ номидаги Қорақалпоқ давлат академик мусиқали театрида 14-январ-Ватан ҳимоячилари куни ва Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 31 йиллиги муносабати билан “Миллий армиямиз-Янги Ўзбекистоннинг мустаҳкам қўрғони”номли байрам тадбири бўлиб ўтди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раиси Аманбай Орынбаев иштирок этиб, ҳарбий хизматчиларни, фахрийлар ва бутун халқимизни байрам билан табриклади.
Айтиб ўтиш жоизки миллий армиямизнинг чегараларимиз дахлсизлигини, Ватанимиз тинчлигини таъминлашдаги меҳнатлари чексиз. Ватан ҳимоячилари бор экан юртимиз тинч, осмонимиз мусаффо, халқимизнинг фаровонлиги ва ҳамжихатлиги мустаҳкам бўлади.
Бўлиб ўтган байрам тадбирида ҳарбий хизматчиларнинг ишчанлик фазилатлари, халқ билан бирга тинч-тотув турмушни таъминлаш йўлидаги барча фидокорона ҳизматлари алоҳида тилга олинди.
Шу билан бирга соҳа фидоийлари Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси томонидан мукофотланди.
Байрам тадбири ҳарбий хизматчилар ва маданият ҳодимлари томонидан тайёрланган концерт дастури билан давом этди.

Состоялось праздничное мероприятие под девизом "Наша армия - крепость Нового Узбекистана!"
Сегодня в Каракалпакском государственном академическом музыкальном театре имени Бердака состоялось праздничное мероприятие под девизом "Наша армия - крепость Нового Узбекистана!", посвященное 14 января - Дню защитника Родины и 31-й годовщине образования Вооруженных сил.
В нем принял участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев, который поздравил военнослужащих, ветеранов и весь народ с праздником.
Следует отметить, что труд нашей армии в обеспечении неприкосновенности наших границ, мира нашей Родины безграничен. Пока есть защитники Родины, наша страна будет мирной, наше небо будет чистым, а благополучие и единство нашего народа будут крепкими.
На прошедшем праздничном мероприятии были особо отмечены трудовые качества военнослужащих, их самоотверженный труд по обеспечению мира и согласия.
Участники мероприятия были награждены от имени Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан.
Праздничное мероприятие продолжилось концертной программой, подготовленной военнослужащими и деятелями культуры.