Юртимизда ҳар бир ота-она ўз фарзандига ёшлигидан очиқ кўнгилликни, меҳр-оқибатли бўлишни, каттага ҳурмат, кичикка иззатда бўлишни ўргатади. Бу албатта, бизнинг халқимизга хос бўлган ажойиб тарбия.
Шундай тарбия олган ёшларимиз бугунги вақтинчалик қийин шароитда барча ватандошларимиз кўнглига илиқлик улашмоқда.
Бу эзгу ишлар асосида "Савобли иш" аксияси йўлга қўйилиб, кўпчилик бу ишларга ўз ҳиссасини қўшмоқда.
Ўзбекистон "Миллий тикланиш" демократик партияси Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши вакиллари ва "Жаслар қанати" етакчилари ҳозирги вақтда юртимизда кузатилаётган совуқ оби-ҳаво шароитида жамоат жойларига чиқиб, йўловчиларга иссиқ ичимлик тарқатаяпти.

Воспитание начинается с порога
В нашей стране каждый родитель с малых лет приучает своего ребенка быть гуманным, добрым, уважать старших и чтить детей. Это, безусловно, прекрасное воспитание, присущее нашему народу.
Воспитанная таким образом наша молодежь согревает сердца всех наших соотечественников в сегодняшних непростых условиях.
На основе этих благородных дел запущена акция «Достойное дело», и многие люди вносят свою лепту в эти дела.
Представители от Совета Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Республики Каракалпакстан и лидеры движения "Жаслар канати" выходят в общественные места и раздают горячие напитки гражданам в эту холодную погоду, которая в настоящее время наблюдается в нашей стране.