Жўқорғи Кенгес Раиси байрам олдидан қўнғиротли 10 та хотин-қизларга янги уйларни топширди
Сўнги йилларда юртимизда Ҳурматли Президентимиз бошчилигида хотин-қизларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, уларнинг муаммоларини ҳал этиш, бандлигини таъминлаш, ижтимоий-сиёсий фаоллигини оширишга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Шу билан бирга оғир турмуш шароитига тушиб қолган кам таъминланган ва уй=жойга муҳтож хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш бўйича бир қавнча ишлар амалга оширилмоқда.
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгес Раиси Аманбай Орынбаев Қўнғирот туманидаги ёрдамга мухтож бўлган 10 та хотин-қизларги янги уйларнинг калитларини топширди.
Айтиш жоиз Президентимизнинг алоҳида қарори билан «Аёллар дафтари», «Ёшлари дафтари», «Темир дафтар»га киритилган хотин-қизларни уй-жой билан таъминлаш мақсадида туман ҳудудидан жами 1 млрд. 664 млн сўмга 10 та уй-жой сотиб олинди.
Замон талабларига мой равишда қурилган бу уйларда ҳаммо шароитлар яратилган. Янги уйларга эга бўлган фуқаролар кўзларида қувонч билан юртбошимиз томонидан олиб борилаётган ишларга миннатдорчилик билдирди.

Председатель Жокаргы Кенеса перед праздником вручил 10 женщинам ключи от новых домов
В последние годы в нашей стране под руководством Уважаемого Президента уделяется особое внимание всесторонней поддержке женщин, решению их проблем, обеспечению занятости, повышению социально-политической активности.
В то же время ведется активная работа по поддержке малообеспеченных и нуждающихся в жилье женщин, попавших в трудную жизненную ситуацию.
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев вручил ключи от новых домов 10 женщинам, нуждающимся в помощи в Кунградском районе.
Стоит отметить, что в целях обеспечения жильем женщин, включенных в «женскую тетрадь», «молодежную тетрадь», «железную тетрадь», на территории района было приобретено 10 жилых помещений на общую сумму 1 млрд. 664 млн. сумов.
В этих домах, построенных в соответствии с требованиями времени, созданы все условия. Граждане, которые получили новые дома с радостью на глазах поблагодарили главу государства за проделанную работу.