Йигитлар ҳарбий хизматга йўл олди
Бугун Нукус шахри марказидаги Ўзбекистон ва Қорақалпоғистон Республикаларининг давлат байроқлари жойлашган майдонда муддатли ҳарбий хизматга чақирувчиларни кузатиб қўйиш ва "Ватан таянчи" ҳаракати аъзоларига кўкрак нишонлар ва гувоҳномаларни топширишга бағишланган тантанали тадбир бўлиб ўтди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев сўзга чиқиб, ёшларимизнинг муддатли ҳарбий хизматни ўташга муносиб деп топилиб, она Ватан олдидаги фарзандлик бурчини адо этишга отлангани ва "Ватан таянчи" ҳаракати аъзоларига кўкрак нишонлар ва гувоҳномаларнинг топширилиши муносабати билан табриклади.
Таъкидлаш жоиз сўнги йилларда Президентимиз - Қуролли Кучларимиз Олий Бош Қўмондони томонидан Миллий армиямиз салоҳиятини юксалтириш, ҳарбий хизматчиларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш борасида катта ишлар амалга ошириб келинмоқда.
Тадбир давомида ёшларга "Ватан таянчи" кўкрак нишонлар топширилди ва Ватан ҳимоясига отланган бўлажак поспонларга оқ йўл тиланди.

Призывники Каракалпакстана отправились на военную службу
Сегодня в центре города Нукус на площади, где развеваются Государственные флаги Республики Узбекистан и Каракалпакстан, состоялось торжественное мероприятие, посвященное сопровождению призывников на военную службу и вручению знаков и удостоверений участникам движения «Ватан таянчи».
Аманбай Орынбаев, Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан, выступил и поздравил нашу молодежь с признанием достойными воинской службы и выполнением долга перед Родиной, после чего участникам движения «Ватан таянчи» были вручены нагрудные знаки и удостоверения.
Стоит отметить, что в последние годы Президентом – Верховным Главнокомандующим Вооружёнными Силами проводится большая работа по повышению потенциала нашей Национальной армии, оказанию всемерной поддержки военнослужащим.
В ходе мероприятия молодым людям были вручены значки "Ватан таянчи" и пожелания будущим защитникам Отечества.