Маҳалла тизими ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ юртдошларимизни мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимизда ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини янги босқичга кўтариш орқали фуқаролик жамиятини янада ривожлантириш, инсон қадрини улуғлашга қаратилган эзгу тамойил асосида маҳалланинг ўрни ва нуфузини юксалтириш, юртимизда кенг кўламли ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш, аҳолини ижтимоий қўллаб-қувватлаш борасидаги катта хизматлари, халқимиз орасида ўзаро ҳамжиҳатликни мустаҳкамлаш, кўп асрлик анъаналаримизни асраб-авайлаш, маънавий муҳит барқарорлигини таъминлаш ҳамда оилаларда соғлом турмуш тарзини тарғиб этиш, фарзандларимизни она Ватанга муҳаббат, миллий қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси учун қуйидагилар мукофотлансин:«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
Ниетуллаев Тенгелатдин Сейдуллаевич - Бўзатов туманидаги «Эркиндарё» овул фуқаролар йиғинининг кексалар маслаҳат гуруҳи фаоли, Қорақалпоғистон Республикаси Саидова Дилбар - Шароф Рашидов туманидаги «Жиззахлик» маҳалла фуқаролар йиғинининг жамоатчилик кенгаши фаоли, Жиззах вилояти Сайдуллаев Сайдислом Хабибуллаевич - Бўка туманидаги «Ёқутхон-Саид» фермер хўжалиги бошлиғи, Тошкент вилояти Сайфуллаев Талип Вахабович - Яккасарой тумани маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг маслаҳатчиси, Тошкент шаҳри Шаймуратов Ибодулла Ақанович - Бандихон туманидаги «Қалдирғоч» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сурхондарё вилояти Шомуротов Тавакал Эргашевич - Марҳамат туманидаги «Бобохуросон» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Андижон вилояти«Дўстлик» ордени билан
Абдуллаев Анвархон Ахмадхонович - Косонсой туманидаги «Аҳмадхон ҳожи Косоний» фермер хўжалиги бошлиғи, Наманган вилояти Аширова Ойсара Тоировна - Кармана туманидаги «Дўрман» маҳалла фуқаролар йиғинининг маънавий-маърифий ишлар бўйича кенгаши фаоли, Навоий вилояти Бегмуратов Жумабай Нургелдиевич - Тўрткўл туманидаги «Оққамиш» овул фуқаролар йиғини раиси, Қорақалпоғистон Республикаси Бўлтаков Сайдалим - Зафаробод туманидаги «Лолазор» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Жиззах вилояти Жалилов Шухрат Умирзакович - Сардоба туманидаги «Қўрғонтепа» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сирдарё вилояти Исроилова Махфузахон Нумановна - Хўжаобод туманидаги «Саноатчилар» маҳалла фуқаролар йиғини хотин-қизлар фаоли, Андижон вилояти Нарзиева Гулнора Абдуллаевна - Қоровулбозор туманидаги «Бўзачи» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Бухоро вилояти Одиров Нурилло Зиядуллаевич - Косон туманидаги «Эсабой» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Қашқадарё вилояти Рамазанова Дурдона Ахмедовна - Янгибозор тумани аёллар маслаҳат кенгаши раиси, «Оқила аёллар» ҳаракати фаоли, Хоразм вилояти Рузиева Татьяна Викторовна - Термиз шаҳридаги «Темур Термиз сервис» профессионал бошқарув компанияси раҳбари, Сурхондарё вилояти Сайфуллаев Шуҳрат Ҳошимович - Қўшработ туманидаги «Соҳибкор» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Самарқанд вилояти Юлбарсов Акрамжон Астанакулович - Фарғона вилояти нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаолиII даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан
Алматова Уктам Абдуллаевна - Сергели туманидаги «Бирдамлик» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри Зияева Зухра Джабар қизи - Данғара туманидаги «Арзиктепа» маҳалла фуқаролар йиғини хотин-қизлар фаоли, Фарғона вилоятиII даражали «Саломатлик» ордени билан
Бобоқулова Холбека Нормурадовна - Чироқчи туманидаги «Ўзбекистон» оилавий шифокорлик пункти патронаж ҳамшираси, Қашқадарё вилояти Шеримбетова Алтинкул Серикбаевна - Томди туманидаги «Қулимбет» оилавий шифокорлик пункти катта ҳамшираси, Навоий вилояти«Содиқ хизматлари учун» медали билан
Захидов Элёрбек Тохтасинович - Жалақудуқ тумани ички ишлар бўлимининг жамоат хавфсизлиги хизмати профилактика катта инспектори, Андижон вилояти Худайбердиев Жахонгир Абдуллаевич - Қуйи Чирчиқ тумани ички ишлар бўлимининг 1-ички ишлар бўлинмаси профилактика катта инспектори, Тошкент вилояти«Жасорат» медали билан
Хакимов Азимжон Мамирджонович - Фарғона тумани «Бўстон» маҳалла фуқаролар йиғинидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Фарғона вилояти Юсупов Улугбек Долмуротович - Пастдарғом тумани «Зангибойи» маҳалла фуқаролар йиғинидаги электр пайвандловчи, Самарқанд вилояти«Соғлом турмуш» медали билан
Алламуратова Шарафат Шариповна - Жарқўрғон туманидаги «Қорабуро» маҳалла фуқаролар йиғини хотин-қизлар фаоли, Сурхондарё вилояти Кулмирзаева Мелихол Узаковна - Қарши туманидаги «Талликурон» маҳалла фуқаролар йиғини хотин-қизлар фаоли, Қашқадарё вилояти Юнусова Рахима Лутпитдиновна - Наманган шаҳридаги «Баркамол авлод» болалар мактаби тўгарак раҳбари, Наманган вилояти«Келажак бунёдкори» медали билан
Абдурасулов Жўрабек Эркинович - Олот тумани «Халқобод» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси, Бухоро вилояти Қурбонов Зиёдулла Ботирович - Жомбой тумани «Катта қишлоқ» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси, Самарқанд вилояти«Шуҳрат» медали билан
Абдиманнопов Абдулхафиз Абдухошимович - Андижон тумани «Саддатаги» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Андижон вилояти Атауллаев Одилжон Касимович - Нурафшон шаҳри «Чиғириқ» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Тошкент вилояти Жўрабоев Хуршид Абдувалиевич - Нуробод тумани «Жом» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Самарқанд вилояти Имамов Санжарали Толкинович - Чилонзор туманидаги «Лаззатли таом зираворлари» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри Норбоев Ўткурбек Соҳаталиевич - Поп туманидаги «Соҳибкор» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Наманган вилояти Рахимов Жамшид Орифжонович - Мингбулоқ тумани «Мустақиллик» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси, Наманган вилояти Рахимова Нигара Атабековна - Элликқалъа тумани «Қирққизобод» маҳалла фуқаролар йиғинидаги касб-ҳунарга ўқитиш маркази ишлаб чиқариш таълими устаси, тикувчи, Қорақалпоғистон Республикаси Холматов Иброхимжон Уктамович - Учкўприк туманидаги «Катта Қашқар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Фарғона вилояти Худайберганова Радхо Аллабергановна - Урганч тумани «Туркманлар» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси, Хоразм вилояти Ҳамраев Ҳомиджон Бозорович - Ховос туманидаги «Ховособод» маҳалла фуқаролар йиғинининг жамоатчилик кенгаши фаоли, Сирдарё вилоятиЎзбекистон Республикаси Президенти Ш.Мирзиёев

О награждении группы соотечественников в связи с Днем работников системы махалли
За большие заслуги в развитии гражданского общества в стране, выведении на новый уровень деятельности органов самоуправления, повышении роли и авторитета махалли на основе благородного принципа возвышения чести и достоинства человека, успешном осуществлении широкомасштабных реформ, в деле социальной поддержки населения, достойный вклад в укрепление согласия в обществе, бережное сохранение наших многовековых традиций, обеспечение стабильной духовной среды, а также популяризацию здорового образа жизни в семьях, воспитание молодежи в духе любви к Родине и уважения национальных ценностей наградить:орденом «Меҳнат шуҳрати»
Ниетуллаева Тенгелатдина Сейдуллаевича - активиста консультативной группы старшего поколения схода граждан аула «Эркиндарё» Бузатауского района, Республика Каракалпакстан Саидову Дилбар - активиста общественного совета схода граждан махалли «Жиззахлик» Шароф-Рашидовского района, Джизакская область Сайдуллаева Сайдислома Хабибуллаевича - руководителя фермерского хозяйства «Ёқутхон-Саид» Букинского района, Ташкентская область Сайфуллаева Талипа Вахабовича - советника начальника отдела по поддержке махалли и старшего поколения Яккасарайского района, город Ташкент Шаймуратова Ибодуллу Акановича - председателя схода граждан махалли «Қалдирғоч» Бандиханского района, Сурхандарьинская область Шомуротова Тавакала Эргашевича - председателя схода граждан махалли «Бобохуросон» Мархаматского района, Андижанская областьорденом «Дўстлик»
Абдуллаева Анвархона Ахмадхоновича - руководителя фермерского хозяйства «Аҳмадхон ҳожи Косоний» Касансайского района, Наманганская область Аширову Ойсару Тоировну - активиста совета по духовно-просветительской работе схода граждан махалли «Дўрман» Карманинского района, Навоийская область Бегмуратова Жумабая Нургелдиевича - председателя схода граждан аула «Оққамиш» Турткульского района, Республика Каракалпакстан Бултакова Сайдалима - председателя схода граждан села «Лолазор» Зафарабадского района, Джизакская область Жалилова Шухрата Умирзаковича - председателя схода граждан махалли «Қўрғонтепа» Сардобинского района, Сырдарьинская область Исроилову Махфузахон Нумановну - женского активиста схода граждан махалли «Саноатчилар» Ходжаабадского района, Андижанская область Нарзиеву Гулнору Абдуллаевну - председателя схода граждан махалли «Бўзачи» Караулбазарского района, Бухарская область Одирова Нурилло Зиядуллаевича - председателя схода граждан махалли «Эсабой» Касанского района, Кашкадарьинская область Рамазанову Дурдону Ахмедовну - председателя женского консультативного совета Янгибазарского района, активиста движения «Оқила аёллар», Хорезмская область Рузиеву Татьяну Викторовну -руководителя профессиональной управляющей компании «Темур Термиз сервис» города Термеза, Сурхандарьинская область Сайфуллаева Шухрата Хошимовича - председателя схода граждан махалли «Соҳибкор» Кошрабатского района, Самаркандская область Юлбарсова Акрамжона Астанакуловича - активиста общественного совета ветеранов Ферганской областиорденом «Соғлом авлод учун» II степени
Алматову Уктам Абдуллаевну - председателя схода граждан махалли «Бирдамлик» Сергелийского района, город Ташкент Зияеву Зухру Джабар кизи - женского активиста схода граждан махалли «Арзиктепа» Дангаринского района, Ферганская областьорденом «Саломатлик» II степени
Бобокулову Холбеку Нормурадовну - патронажную медсестру семейного врачебного пункта «Ўзбекистон» Чиракчинского района, Кашкадарьинская область Шеримбетову Алтинкул Серикбаевну - старшую медсестру семейного врачебного пункта «Қулимбет» Тамдынского района, Навоийская областьмедалью «Содиқ хизматлари учун»
Захидова Элёрбека Тохтасиновича - старшего инспектора профилактики службы общественной безопасности отдела внутренних дел Джалакудукского района, Андижанская область Худайбердиева Жахонгира Абдуллаевича - старшего инспектора профилактики отделения внутренних дел № 1 отдела внутренних дел Куйичирчикского района, Ташкентская областьмедалью «Жасорат»
Хакимова Азимжона Мамирджоновича - мастера ремонта обуви схода граждан махалли «Бўстон» Ферганского района, Ферганская область Юсупова Улугбека Долмуротовича - электросварщика схода граждан махалли «Зангибойи» Пастдаргомского района, Самаркандская областьмедалью «Соғлом турмуш»
Алламуратову Шарафат Шариповну - женского активиста схода граждан махалли «Қорабуро» Джаркурганского района, Сурхандарьинская область Кулмирзаеву Мелихол Узаковну - женского активиста схода граждан махалли «Талликурон» Каршинского района, Кашкадарьинская область Юнусову Рахиму Лутпитдиновну - руководителя кружка детской школы «Баркамол авлод» города Намангана, Наманганская областьмедалью «Келажак бунёдкори»
Абдурасулова Журабека Эркиновича - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Халқобод» Алатского района, Бухарская область Курбонова Зиёдуллу Ботировича - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Катта қишлоқ» Джамбайского района, Самаркандская областьмедалью «Шуҳрат»
Абдиманнопова Абдулхафиза Абдухошимовича - помощника хокима в сходе граждан махалли «Саддатаги» Андижанского района, Андижанская область Атауллаева Одилжона Касимовича - помощника хокима в сходе граждан махалли «Чиғириқ» города Нурафшона, Ташкентская область Журабоева Хуршида Абдувалиевича - помощника хокима в сходе граждан махалли «Жом» Нурабадского района, Самаркандская область Имамова Санжарали Толкиновича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Лаззатли таом зираворлари» Чиланзарского района, город Ташкент Норбоева Уткурбека Сохаталиевича - председателя схода граждан махалли «Соҳибкор» Папского района, Наманганская область Рахимова Жамшида Орифжоновича - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Мустақиллик» Мингбулакского района, Наманганская область Рахимову Нигару Атабековну - мастера производственного обучения центра профессионального обучения схода граждан махалли «Қирққизобод» Элликкалинского района, швею, Республика Каракалпакстан Холматова Иброхимжона Уктамовича - председателя схода граждан махалли «Катта Қашқар» Учкуприкского района, Ферганская область Худайберганову Радхо Аллабергановну - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Туркманлар» Ургенчского района, Хорезмская область Хамраева Хомиджона Бозоровича - активиста общественного совета схода граждан махалли «Ховособод» Хавастского района, Сырдарьинская областьПрезидент Республики Узбекистан Ш.Мирзиёев