Олис “Устюрт” овулида янги 90 ўринга мўлжалланган боғча фаолиятини бошлади
Бугун «1-июнь - Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни» байрами санасида Қўнғирот тумани “Устюрт” овул фуқаролар йиғини ҳудудидан янги 90 ўринга мўлжалланган Давлат мактабгача таълим ташкилотининг тантанали очилиш маросими ўтказилди.
Мазкур байрам кунида ушбу боғчанинг очилиши байрамга ўзгача шукуҳ бағишламоқда.
Ҳурматли Президентимизнинг 2023-йил 25-декабрьдаги «2024-2026-йилларда Ўзбекистон Республикасида ижтимоий ва ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 404-сонли Қарори асосида 3,3 млрд. сўм маблағ ажратилиб, мактабгача таълим ташкилотининг қурилиш ишлари якунига етказилди ва фойдаланишга топширилди.

New Preschool for 90 Children Opens in Remote Village «Ustyurt»
On the occasion of the “June 1 – International Children's Protection Day” celebration, a festive opening ceremony was held for a newly constructed state preschool educational institution designed for 90 children in the Ustyurt village citizens' assembly of Kungrad district.
The opening of the new kindergarten on this special day has brought an uplifting festive spirit to the celebration.
In accordance with the Presidential Resolution No. 404 dated December 25, 2023, “About measures for development of social and production infrastructure of the Republic of Uzbekistan in 2024 - 2026,” 3.3 billion UZS were allocated for the construction, which has now been completed and commissioned for use.