Олис “Устюрт” овулида янги 90 ўринга мўлжалланган боғча фаолиятини бошлади
Бугун «1-июнь - Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни» байрами санасида Қўнғирот тумани “Устюрт” овул фуқаролар йиғини ҳудудидан янги 90 ўринга мўлжалланган Давлат мактабгача таълим ташкилотининг тантанали очилиш маросими ўтказилди.
Мазкур байрам кунида ушбу боғчанинг очилиши байрамга ўзгача шукуҳ бағишламоқда.
Ҳурматли Президентимизнинг 2023-йил 25-декабрьдаги «2024-2026-йилларда Ўзбекистон Республикасида ижтимоий ва ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 404-сонли Қарори асосида 3,3 млрд. сўм маблағ ажратилиб, мактабгача таълим ташкилотининг қурилиш ишлари якунига етказилди ва фойдаланишга топширилди.

В отдалённом селе Устюрт открылся новый детский сад на 90 мест.
Сегодня, в день празднования 1 июня — Международного дня защиты детей, в сельском сходе граждан «Устюрт» Кунградского района прошла торжественная церемония открытия современного государственного дошкольного образовательного учреждения.
Это важное событие, приуроченное к празднику, подарило жителям особое настроение и ещё раз подчеркнуло заботу государства о подрастающем поколении.
Реализация проекта стала возможной благодаря Постановлению Президента № 404 от 25 декабря 2023 года «О мерах по развитию социальной и производственной инфраструктуры в Республике Узбекистан в 2024–2026 годах», в рамках которого было выделено 3,3 миллиарда сумов. Строительные работы успешно завершены, и теперь новый детский сад уже принимает маленьких воспитанников.