Мамлакатимизда боқувчисини йўқотган, ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болаларга алоҳида эътибор қаратилиб, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш борасида қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Ҳурматли Президентимиз томонидан 2021 йил 9 август куни қабул қилинган 5216-сонли қарори ёшларни қўллаб-қувватлаш, уларга муносиб шароит яратиш борасидаги муҳим чора-тадбирларга асос бўлиб хизмат қилмоқда.
Ушбу қарорга мувофиқ, Мустақиллигимизнинг 34 йиллик байрами арафасида бугун Кегейли туманида 2 нафар ёшга янги уйларнинг калити топширилди.
Бундай эзгу ташаббуслар юртимизда ҳар бир инсон, айниқса, ёшлар эътиборда эканининг яққол ифодасидир.

Молодёжь — в центре внимания нашего государства!
В нашей стране особое внимание уделяется детям, потерявшим кормильца и лишённым родительской опеки. Для их поддержки реализуется ряд мер социальной защиты.
Постановление № 5216, принятое нашим уважаемым Президентом 9 августа 2021 года, стало основой для значимых инициатив, направленных на поддержку молодёжи и создание для неё достойных условий.
В соответствии с этим постановлением, в преддверии празднования 34-й годовщины нашей Независимости, сегодня в Кегейлийском районе двум молодым людям были вручены ключи от новых домов.
Подобные благородные инициативы являются ярким свидетельством того, что в нашей стране забота о каждом человеке, особенно о молодёжи, остаётся важнейшим приоритетом государственной политики.