Элликқалъа туманида янги мактаб фойдаланишга топширилди
Ҳурматли Президентимизнинг «Ислом тараққиёт банки ва ОПЕК халқаро тараққиёт фонди иштирокида «Қишлоқ жойларни барқарор ривожлантириш» лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорига асосан, юртимизда кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, Элликқалъа тумани «Чўпон» маҳалласида 74-сонли умумтаълим мактабининг умумий қиймати 8,2 млрд. сўм бўлган 220 ўринли янги қурилган биноси фойдаланишга топширилди.
Умумтаълим мактаби ўқувчилари учун замонавий ва қулай шароитларни яратишга қаратилган мазкур лойиҳа - келажак авлод тарбиясига қаратилган эътибор намунасидир. Мамлакатимиз мустақиллиги кенг нишонланаётган бир пайтда мактабнинг фойдаланишга топширилиши эса туман аҳолиси учун чин маънода байрам совғаси бўлди.

В Элликкалинском районе сдана в эксплуатацию новая школа
На основании постановления нашего Президента «О мерах по реализации проекта “Устойчивое развитие сельских территорий” при участии Исламского банка развития и Международного фонда развития ОПЕК» в нашей стране активно ведутся масштабные работы.
В частности, в махалле «Чўпон» Элликкалинского района была сдана в эксплуатацию новая школа №74 на 220 мест, строительство которой обошлось в 8,2 млрд сумов.
Данный проект, направленный на создание современных и комфортных условий для учеников общеобразовательной школы, является ярким примером заботы о воспитании подрастающего поколения. А ввод школы в эксплуатацию в дни широкого празднования независимости страны стал настоящим подарком для жителей района.