Янги савдо ўрни иш бошлади
Президентимизнинг Қорақалпоғистон учун алоҳида қабул қилинган қарор ва фармонлари асосида юртимизда тадбиркорликни ривожлантириш бўйича қулай шароитлар яратилиб, бир қатор имтиёзлар берилган. Шу асосда бугунги кунда тадбиркорлар сони ортиб, янги иш ўринлари яратилмоқда.
"GAWXAR STROY MARKET NUKUS" МЧЖ томонидан ташкил этилган "BEREKET STROY" савдо ўрни бугунги кунда халқимизга кўп тармоқли, кенг ассортиментда хизмат кўрсатиб келмоқда.
Умумий 5 та филиалга эга савдо тармоғида 100 га яқин ёшлар иш билан таъминланган бўлиб, бугунги кунда биргина "BEREKET SAWDA ORAYI" савдо мажмуасининг ўзида 20 нафар ёшнинг бандлиги таъминланган. Шунингдек, савдо мажмуаси тўлиқ қувватда ишга тушгач, иш ўринлари сони 100 тага етказилиши кутилмоқда.

Начал работу новый торговый комплекс
На основе указов и постановлений нашего Президента, специально принятых для Республики Каракалпакстан, в стране создаются благоприятные условия для развития предпринимательства и предоставляются различные льготы. В результате этого сегодня увеличивается количество предпринимателей и создаются новые рабочие места.
Организованный обществом с ограниченной ответственностью «GAWXAR STROY MARKET NUKUS» торговый комплекс «BEREKET STROY» сегодня оказывает населению широкий спектр многоотраслевых услуг и предлагает разнообразный ассортимент товаров.
В торговой сети, включающей в общей сложности 5 филиалов, трудоустроено около 100 молодых людей, при этом только в торговом центре «BEREKET SAWDA ORAYI» обеспечена занятость 20 работников. После выхода торгового комплекса на полную мощность планируется довести количество рабочих мест до 100.