Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Оринбаэв «Арал» футбол жамоаси аъзолари билан учрашди
521
Унда дастлаб, Жўқорғи Кенгес Раиси ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида спорт соҳасини, шу жумладан футболни ривожлантириш ва оммалаштириш бўйича амалга оширилаётган кенг кўламли ишларга тўхталиб ўтди ва муҳим ўйин олдидан жамоа аъзоларига омад тилади.
Таъкидлаш жоизки, бугунги кунда Про Лигада ўйнаётган «Арал» футбол жамоаси олдида муҳим ўйин кутмоқда. Яъни, 16 декабрь куни Суперлигада ўйнаш йўлланмаси учун Бухоро вилоятининг «Бухоро» жамоаси билан ўйин ўтказилади.
Албатта, Про Лиганинг ушбу ўйинида футбол мухлислари жамоамиздан юқори натижалар кутиб қолади.
Шуни ҳам алоҳида таъкидлаш керакки, «Арал» футбол жамоаси мазкур ўйинда ғалаба қозонса, 24 йиллик танаффусдан сўнг узоқ кутилган Суперлигада ўйнаш имкониятини қўлга киритади.

Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев встретился с членами футбольной команды «Арал»
302
В ходе встречи Председатель Жокаргы Кенеса в первую очередь отметил масштабную работу, проводимую под руководством уважаемого Президента по развитию и популяризации спорта, в том числе футбола, и пожелал команде успехов накануне важного матча.
Следует отметить, что в настоящее время футбольную команду «Арал», выступающую в Про-лиге, ожидает важная игра. Так, 16 декабря состоится матч с командой «Бухара» Бухарской области за право выхода в Суперлигу.
Безусловно, в этом матче Про-лиги футбольные болельщики ожидают от нашей команды высоких результатов.
Отдельно следует подчеркнуть, что в случае победы в данном матче футбольная команда «Арал» спустя 24-летний перерыв получит долгожданную возможность выступать в Суперлиге.